УКРАЇНСЬКА МОВА 3 клас - Конспекти уроків до підручника М.С. Вашуленка - 2014 рік

Урок 98. Перевірна робота. Письмовий переказ

Мета. Перевірити вміння переказувати тексти розповідного й описового характеру; викладати матеріал логічно, послідовно; дотримуватися норм літературної мови, вдало користуватись її лексичним та граматичним багатством.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Письмовий переказ.

1. Інформація для вчителя.

Писемне мовлення перевіряється в 2 4-х класах.

Письмовий переказ проводиться у 3-му класі наприкінці навчального року і в 4-му класі — наприкінці першого семестру, письмовий твір - у кінці 4-го класу.

Рекомендовані обсяги текстів для переказів: у 2-му класі — 40-50 слів, у 3-му класі 50-70 слів, у 4-му класі — 70-100 слів; дія творів: у 2-му класі близько 40 слів, у 3-му класі близько 60 слів, у 4-му класі 60-80 слів.

За усне висловлювання (переказ, твір) доцільно ставити одну оцінку за зміст.

Вимоги до оцінювання грамотності письмового переказу і твору такі самі, як до оцінювання диктанту. Оцінювання змісту монологічного зв'язного висловлювання здійснюється за вимогами відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 21.08.2013 р. №1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти».

(Інструктивно-методичний матеріал щодо контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів загальноосвітніх закладів // «Початкова освіта» №4 (724) лютий 2014, с. 28-31.)

2. Тексти дія письмового переказу.

Кажани

Кажани — дуже корисні тварини. Вони поїдають шкідливих комах.

Удень кажани загортаються у свої широкі крила, як у плащі, і висять у темних місцях униз головою.

Настає ніч. Кажани вилітають на полювання. Багато шкідливих комах літає вночі. Майже всі птахи сплять у цей час. Тому «робота» кажанів особливо важлива. (48 слів)

Граки — вісники весни

Настала весна. Прилетіли її перші вісники — граки. Зиму вони провели на півдні, а тепер повертаються на батьківщину.

Граки метушаться, наповнюють усе навколо гомоном. Пора і про потомство потурбуватись. На голих вітах беріз багато старих грачиних гнізд. їх потрібно відремонтувати. Хто не встиг зайняти старе гніздо, той мостить нове. Граки збирають старі галузки і носять їх на дерева. Гілка на гілочку — і гніздо готове. Незабаром граки виведуть пташенят. (67слів)

Лебеді

Одного разу я побачив на озері білих птахів. Це були лебеді. Моя бабуся сказала, що вони плавають тут вже більше двох тижнів. Отже, їм сподобалось це місце. Вони хочуть тут оселитися.

Я зробив для птахів плаваючу годівничку. Насипав у неї зерна, крихти хліба. Лебеді довго не наважувалися наблизитись до годівнички. Але одного разу один з них підплив і взяв хліб.

Поступово лебеді звикли до мене. Вони брали гостинні просто з руки. (70 слів)

* * *

У неділю ми гралися в м'яча на луках біля води. Поруч бігали двоє маленьких хлопчиків. Раптом один із них упав у воду. Там було дуже глибоко. Хлопчину враз із головою поглинула вода. Першим побачив це Володя Голяченко і кинувся за потопаючим у воду. Він швидко схопив малюка за комір і витягнув на берег.

Мати хлопчика була безмежно вдячна Володі. (59 слів)

Покинуте кошеня

Хтось виніс із хати маленьке сіре кошенятко й пустив його па дорогу. Сидить кошеня та й нявчить. Бо хоче додому, до матусі. Проходять люди, дивляться на кошеня. Хто сумно хитає головою, хто сміється. Хто жаліє бідне кошенятко, та й іде собі.

Настав вечір. Зайшло сонце. Страшно стало кошеняті. Притулилося воно до куща та й сидить-тремтить. Поверталася додому маленька Наталочка. Чує нявчить кошеня. Вона не сказала ні слова, а взяла його й понесла додому. Пригорнулося кошенятко до дівчинки. Замуркотіло. Раде-радісіньке. (81 слово)

В. Сухомлинський

III. Збір зошитів.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити