УКРАЇНСЬКА МОВА 3 клас - Конспекти уроків до підручника М.С. Вашуленка - 2014 рік

Урок 107. Перевірна робота. Диктант

Мета. Перевірити знання та вміння учнів правильно писати слова на вивчені орфограми та правила пунктуації, вміння належно оформляти роботу.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Диктант. (З'ясування значення невідомих слів перед написанням диктанту.)

Весняний вітер

Клен цілу зиму спав. Крізь сон він чув завивання хуртовини і тривожний крик чорного ворона. Холодний вітер гойдав віти і нагинав їх.

Одного сонячного ранку клен відчув, то до нього доторкнулося щось тепле і лагідне. Прокинувся клен. До нього прилинув свіжий весняний вітер.

Клен зітхнув, розправив плечі. Зазеленіли бруньки. Весна-красуня прийшла. (53 слова)

Травень

Місяць травень — це розквіт і буяння різної зелені. Кожен день приносить щось нове.

Ось з’явилися блакитні незабудки, розцвів ряст, розпустилися ніжні фіалки. Скоро забіліють у траві чашечки конвалії, зацвіте ніжна суниця.

Уже білими хмаринками вкрилася черемха. І пливе від неї солодкий медовий запах у високе небо.

До гомінкого щебету пташок приєдналися чарівні трелі солов’я. (55 слів)

Весна в лісі

Радісна, гомінка і пахуча весна. Дзвінко співають птахи. Теплий вітер пробігає у верховітті. З’явилися паростки молодої трави. Голубими та білими пролісками вкрилися галявинки. Забігали по купинках мурашки. Вилетіли із зимового притулку перші джмелі.

Ліс одягається в зелене вбрання. Скоро зацвіте на узліссі черемха. Защебечуть дзвінкоголосі солов’ї. Прилетять і закують зозулі.

Весела весна в лісі. (57 слів)

Весною

Ще не скрізь розтанули сніги. Ще в полі і лісі доживають свого віку холодні злежані плями. А шпак уже прилетів. Він бігає чорними проталинами па своїх довгих ніжках. Часто нахиляє птах свою голівку до землі. Знаходить хробачків, лялечок, жучків. Потім злітає і починає голосно співати. Чують його спів лісові звірі і вилазять зі схованок. Усі радіють прильотові вісника весни. (59 слів)

III. Збір зошитів.

IV. Підсумок уроку.

— Хто бажає, поставте запитання вчителю стосовно диктанту.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити