РІДНА МОВА 4 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ

Урок 82

Тема. Повторення та узагальнення вивченого про займенник. Творча робота на вживання займенників


Мета: повторити й узагальнити вивчене про займенник, провести підготовку до контрольної роботи; розвивати вміння використовувати займенники у мовленні; виховувати працелюбність, бажання допомагати.

Обладнання: таблиця із кросвордом із вправи 75, опорна схема «Займенник».

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

Вислухати декілька творів, складених учнями.

— Які займенники ви використали?


IІ. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

1. Усне самостійне виконання вправи 71

— Доведіть свою точку зору.

2. Робота з дошки

— Виправте помилки.

До його, до її, з їм, з їми.

— Поясніть. Що треба знати, щоб не припускатися таких помилок?


III. Оголошення теми та мети уроку

— Сьогодні ми будемо вдосконалювати своє вміння вживати займенники у мові, використовуючи різні їх форми. Ми закріпимо свої знання і вміння, підготуємось до контрольної роботи.


IV. Закріплення та систематизація знань

1. Складання колективної розповіді про займенник (за вправою 66)

2. Диференційоване завдання

Учні з недостатньою швидкістю письма виконують вправу 68. Сильні учні готують вправу 70.

— Як визначити особу і відмінок займенника?

— Хто зумів виконати роботу без помилок?

3. Коментар до домашнього завдання

4. Робота у парах (за вправою 72)

5. Творча робота за варіантами (усно).

Вправа 74.

I варіант — працює з першим текстом; II варіант — з другим.

6. Робота в групах

— Прочитайте завдання до вправи 69. Щоб відповісти на це питання, ми попрацюємо у групах. Виграє та група, яка знайде всі можливі варіанти займенників.

Насмішкуватий — нас, ти, ми, він, ви.

Яйцезаготівельний — я, ви, він і т. ін.

Повітряно-морський — я, ми, він, воно і т. ін.

— Які займенники належать до особових?


V. Підсумок уроку

1. Розгадування кросворда

Вчитель відтворює на дошці кросворд із вправи 75. Пропонується колективно коментовано заповнити кросворд.

— Який займенник нам допоміг?

— Розкажіть про нього все, що можете.

— Змініть його за відмінками. Які особливості відмінювання займенників 1-ї особи вам відомі?

— А займенників 3-ї особи?


VI. Домашнє завдання

Вправа 76, підготуватися до контрольної роботи.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити