Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Українська мова. 4 клас. І семестр за підручником М. С. Вашуленка - розробки уроків

Урок 20. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО ОДНОРІДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ

Мета: закріпити знання учнів про однорідні члени речення, розділові знаки при однорідних членах речення; розвивати вміння читати речення з однорідними членами з відповідною інтонацією; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I.    ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Ось і дзвоник пролунав,

Для навчання час настав,

Щоб країні прислужитись,

Ви повинні добре вчитись —

Для могутності і слави Української держави.

II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1.    Перевірка домашнього завдання (вправа 69, с. 37)

—    Прочитайте записані речення, дотримуючи відповідної інтонації.

—    Назвіть головні і другорядні члени речення у першому і четвертому реченнях.

—     Яке правило пригадали під час написання першого слова із 3-го завдання до вправи? (Правило вживання апострофа)

—     Чим цікаве написання другого слова? (Префікси «роз-», «без-» завжди пиши з буквою «з-»)

2.       Пояснювальний диктант

Вулицями міста їздять автобуси, тролейбуси, трамваї. Косар стомився і сів під деревом перепочити. Олеся читає швидко, але невиразно. До чудової пісні прислухалися і пташки, і дерева, і квіти. Я був не в лісі, а в полі. У лісі було тихо й сумно. У гаях, садах і парках літають зграйки синиць.

—        Назвіть однорідні члени речення.

—        Підкресліть сполучники при однорідних членах речення.

—         Поясніть уживання розділових знаків при однорідних членах речення.

3.           Каліграфічна хвилинка

Оо  Оо ок ом ов он

Океан — водний простір між материками.

—         Доберіть спільнокореневі слова до слова океан (океанський, океанічний, океанчик)

—        Запишіть словосполучення.

Безмежний океан, Тихий океан, океан почуттів, Індійський океан, океан сліз.

—         Підкресліть словосполучення, вжиті у переносному значенні.

III.       ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

IV.        ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.          Списування із завданням. Вправа 70 (с. 37)

Учні читають текст та добирають до нього заголовок.

Виписують речення з однорідними членами та вправляються в їх інтонуванні.

Словникова робота

—       Усно доберіть синоніми до виділених слів.

Чарівний, красивий, вродливий, славний, ладний, захопливий, неземний. Безмежний, безкраїй, нескінченний, бездонний, безмірний, неосяжний.

2.          Робота над вправою 71 (с. 37-38)

            Ознайомлення з текстом листа.

•            Відповіді на запитання до тексту.

•            Самостійна робота: виписування речень з однорідними членами.

•            Вправляння в інтонуванні цих речень.

•            Робота над словом.

Спільним у цих словах є префікс о-.

За допомогою словника учні добирають інші слова з префіксом о-.

Наприклад: ожити, опадати, опалення, оголосити, озиратися, озброєння, одружитися.

3.       Фізкультхвилинка

4.        Усне виконання вправи 72 (с. 38)

Виразне читання вірша Олександра Олеся

—       Який заголовок можна дібрати до цього вірша?

—       Відшукайте синоніми у тексті. (Пісня — ллється, літа, щебече.)

—        Чи однаково вимовляється і пишеться слово ллється?

—         Доведіть свою думку.

—         Виконайте звуковий аналіз цього слова.

—         Назвіть однорідні члени речення в другій строфі.

—          Як вони пов’язані між собою?

5.           Робота над деформованим текстом

—          З кожної групи слів складіть і запишіть речення.

—          Установіть зв’язок слів в одному з речень за вибором.

Горах, корови, випасаються, у, вівці, кози.

Гаї, опустіли, поля, навкруги, ліси, долини.

Темні, і, оповили, хмари, небо, насунули.

6.        Самостійна робота

1        варіант

Складіть і запишіть речення з однорідними підметами.

Коропи, окуні, карасі.

Вовки, лисиці і зайці.                                                                               

Книги, газети і журнали.

Сонце, повітря і вода.

2          варіант

Складіть і запишіть речення з однорідними присудками.

Пишемо, читаємо і лічимо.

Прочитав, подумав і відповів.

В’яне, жовкне й обсипається.

Учиться і працює.

7.       Гра «Ти — мені, я — тобі»

Учитель читає запитання на с. 39 підручника, а учні відповідають на них.

V.        ПІДСУМОК УРОКУ

—        Що повторили на уроці?

—        Чого особисто ви навчилися під час вивчення теми?

VI.        ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вправа 73, с. 38-39.

Учні за вибором виконують перше або друге завдання до вправи.









загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.