Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Українська мова. 4 клас. І семестр за підручником М. С. Вашуленка - розробки уроків

Урок 37. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ

З ОСНОВОЮ НА  - р В ОРУДНОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ

Мета: ознайомити учнів з правописом закінчень іменників чоловічого роду з основою на -р в орудному відмінку; формувати вміння працювати з орфографічним словникомдля перевірки правопису закінчень іменників з основою на -р в орудному відмінку однини; виховувати повагу до людей будь-якої професії.

Хід уроку

I.        ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.        АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1.        Перевірка домашнього завдання (вправа 133, с. 69)

—        Прочитайте виписані словосполучення.

—        Поясніть правопис закінчень іменників.

2.          Гра «Кращий стрілець»

—         Укажіть стрілками, яке закінчення в орудному відмінку однини мають подані іменники.

           

—         Поясніть свій вибір.

3.          Каліграфічна хвилинка

—          Запишіть каліграфічно.

Хай над нашим рідним краєм пісня радісна звучить.

—          Яке це речення за метою? за інтонацією?

—          Поясніть правопис закінчення у слові краєм.

—          Доберіть до нього синоніми.

4.           Гра «З якої професії?»

—          Назвіть, з якої професії прийшли в життя подані прислів’я та приказки.

•          3 поганої вівці хоч вовни жмут. (Чабан)

•          Жартуй, глечичок, поки вушко одірветься. (Гончар)

•         От що вийшло: ні тарантас, ні дишло. (Стельмах)

•         Куй залізо, поки гаряче. (Коваль)

•          Порожня бочка гучить, а повна мовчить. (Бондар)

—           Спробуйте поставити слова-відгадки в орудний відмінок однини.

—           Яких труднощів зазнали?

III.           ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

—            Сьогодні на уроці ми з’ясуємо, як пишуться іменники чоловічого роду основою на -р в орудному відмінку однини.

IV.           СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Колективна аналітична робота за вправою 134 (с. 69)

Самостійне читання тексту

—            Про які професії ви дізналися з тексту?

—            Ким ви хочете стати в майбутньому?

—             Випишіть з тексту іменники чоловічого роду на -р в орудному відмінку.

Учні визначають відмінок виписаних іменників. Позначають у них закінчення.

—            На основі власних спостережень спробуйте сформулювати правило правопису закінчень іменників чоловічого роду з основою на -р в орудному відмінку однини.

2.            Ознайомлення з правилом (с. 70)

3.            Словникова скарбничка

Інженер — спеціаліст із вищою технічною освітою. Слово запозичене з французької мови, утворене від латинського слова еngenium — здатність, винахідливість.

Інженер-механік. Інженер-електрик. Військовий інженер.

          

—                Утворіть словосполучення.

(Розумний, грамотний, веселий, вимогливий, талановитий, ведучий, молодий, майбутній)

—          Запишіть речення.

Мій тато працює інженером на заводі.

—          Підкресліть головні і другорядні члени речення.

4.           Фізкультхвилинка

V.           УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

1.            Вибірковий диктант

Учитель, лікар чи геолог,

письменник, слюсар чи кресляр —

всі називають головною

одну професію — школяр!

 

Лаком і фарбою

пахне маляр.

Глиною — муляр,

замазкою — скляр.

—      Випишіть іменники чоловічого роду на -р у стовпчик та поставте їх в орудному відмінку однини.

Взаємоперевірка робіт за орфографічним словником.

2.       Творча робота. Вправа 135 (с. 70)

Перше завдання учні виконують усно колективно. Друге і третє — самостійно.

3.        Робота в парах. Складання діалогу

—                Які професії ти знаєш?

—                Яка професія тобі подобається?

—                Що ти можеш про неї розповісти?

—                Ким ти мрієш стати?

—                Яка професія у твоєї мами?

—                Ким працює тато?

VI.          ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

—                Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

—               Як слід перевіряти правопис закінчень іменників чоловічого роду з основою на -р?

—                Що найбільше сподобалося на уроці?

VII.          ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вправа 136, с. 70.









загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.