Українська мова. 4 клас. І семестр за підручником М. С. Вашуленка - розробки уроків

Урок 43. ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ З МОВИ («Іменник»)

Мета: перевірити рівень сформованості знань учнів за темою «Іменник»; розвивати мислення учнів, увагу, самостійність; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I.            ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.           ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III.          КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ

1     варіант

1.          Як називають зміну закінчень іменників?

а)        Чергування;

б)        питання;

в)         відмінювання.

2.            У якому рядку всі наведені слова — іменники?

а)        Літера, галасливий, крик, дощ;

б)         воля, соняшник, щедрість, ворота;

в)         гнів, чалапає, влітку, джміль.

3.            У якому рядку всі іменники подано у формі множини?

а)        Степи, гори, узлісся, підйом;

б)         буряки, мрії, серпи, вишні;

в)         козак, борщі, м’ячі, книги.

4.            Позначте рядок, у якому всі слова в реченні записані правильно.

а)        3 важкою ношою Петрусь повертався додому.

б)        Сашко довго думав над складною задачею.

в)         Кіт Мурко уважно спостерігав за мишою.

5.            Запишіть іменники у місцевому відмінку однини.

Книга —

Вільха —

Фіалка —

6.            Запишіть слова, вставляючи пропущені букви. Позначте наголос у кожному слові.

Інж..нер, держава, трол..йбус, дисципліна.

7.            Запишіть словосполучення у давальному відмінку.

Учень Петренко —

добродій Іванюк —

тренер Федір Миколайович —

8.            Подані слова пов’яжіть між собою. Визначте число, рід, відмінок іменників.

Пишуть, ручка.

Відпочивати,галявина.

Дякувати, гості.

2   варіант

1.            Як змінюються іменники?

а)        За родами й числами;

б)        за відмінками й родами;

в)         за відмінками й числами.

2.            У якому рядку всі наведені слова — іменники? а) Сузір’я, морквяний, злетіти, віддаль;

б)         обличчя, тінь, милість, лев’ячий;

в)         солов’ї, українець, сьогодення, плащ.

3.              У якому рядку всі іменники подано у формі множини?

а)         Лани, задачі, краї, річки;

б)         пальми, бур’яни, цвяхи, довір’я;

в)         вокзал, заєць, юність, прохання.

4.              Позначте рядок, у якому всі слова в реченні записані правильно.

а)         Маленький Тарас потягнувся до тарілки з кашою.

б)         Під кручею туристи розбили намет.

в)         Юхим насолоджувався тишою.

5.              Запишіть іменники у місцевому відмінку однини.

Дівчинка —

райдуга — комаха —

6.              Запишіть слова, вставляючи пропущені букви. Позначте наголос у кожному слові.

Ок..ан, гв..нтівка, ш..ренга, тра..вай.

7.              Запишіть словосполучення у давальному відмінку.

Пан Василь —

учитель Дмитро Григорович — брат Ігор —

8.              Подані слова пов’яжіть між собою. Визначте число, рід, відмінок іменників.

Читати, книжка.

Зустрітися, Микола.

Дякувати, друзі.

IV.        ПІДСУМОК УРОКУ

—         Які завдання виявилися найскладнішими? Чому?

—          Яке — найцікавішим?

—           Як слід працювати, щоб уникнути помилок?




Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити