Українська мова. 4 клас. І семестр за підручником М. С. Вашуленка - розробки уроків

Урок 51. ПЕРЕВІРНА РОБОТА. ДИКТАНТ № 2

Мета: перевірити орфографічну та пунктуаційну грамотність учнів; розвивати акуратність; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I.           ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.          ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III.          КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ. ДИКТАНТ

ЧАРІВНИЦЯ-ЗИМА

Підморозило. Тоненька прозора крига засклила і швидку річку, й тихе озеро. Це прийшла зима. Ходить вона по долинах і горах. Тихо ступає у великих валянках. Сипле сріблястим снігом.

Скрізь свою чарівну картину творить. Вирядила зима сосни і ялини в пухнасті снігові шуби. Молоденькі деревця закутала білими м’якими ковдрами. Застелила поля срібними скатертинами.

Виглянуло сонечко. Засвітились сніги. Сині, червоні, зелені вогники замигтіли на землі, на деревах і кущах.

Яка гарна чарівниця-зима! (71 слово)

ЗОЛОТІ СТРІЧКИ

Ростуть над ставом дві берези. Стрункі, високі, білокорі. Опустили берези зелене віття. Віє вітер — розчісує коси. Тихо шепоче листя беріз. Це вони про щось розмовляють.

Однієї ночі стало холодно. На траві заблищали білі кристалики льоду. Прийшла до беріз осінь. Принесла їм золотисті стрічки. Вплели вони їх у зелені коси. Зійшло сонце. Розтопило кристалики льоду. Подивилося сонце на берези й не впізнало їх — у зелених косах золоті стрічки. (72 слова)

У ВЕДМЕЖОМУ ЛІГВІ

Ранньої зими тільки випаде сніг, залягають у свої лігва ведмеді. Старанно і вміло в лісовій глушині лаштують вони ці зимові барлоги. М’якою запашною хвоєю, корою молодих ялинок, сухим лісовим мохом ведмеді вистилають своє житло.

Як тільки цюкнуть у лісі морози, засинають у барлогах ведмеді.

Пізньої зими родяться у ведмедиць сліпі ведмежата.

Тільки у велику відлигу ведмідь прокидається. Вигляне з лігва, подивиться на зимовий ліс — і знову вкладається спати. (73 слова)

За І. Соколовим-Микитовим

IV.         ПІДСУМОК УРОКУ

—          Які труднощі виникли під час написання диктанту?

—          Що слід зробити, щоб їх подолати?

 


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити