УСІ УРОКИ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 4 КЛАС - 2014 рік

ІІ семестр

ПРИСЛІВНИК

УРОК 108. ЯК УТВОРЮЮТЬСЯ РІЗНІ ФОРМИ ПРИСЛІВНИКІВ

Мета: перевірити навички каліграфічного та орфографічного письма; розвивати самостійність, уважність; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ

III. ПЕРЕВІРНА РОБОТА

Орієнтовні тексти для списування

ЧЕРВОНА КАЛИНА

Зустріла вона мене морозної днини на сивому від інею узліссі. Хитнула опущеними вітами — червонястими кетягами із дивовижними ягодами.

Замилувався я цими кульками, відщипнув одну і скуштував. І разом з відчуттям кисло-терпкого смаку відчув повагу до калини. Пригадав, як у дитинстві оповідав дідусь: коли в зимовому лісі захочеться пити, треба відшукати калиновий кущ. Сік ягід так добре втамовує спрагу.

І ще одна благородна властивість калинових ягід. Вони лікують різні недуги, в тому числі — хвороби серця.

Скільки пісень про неї співано! А як гарно співає калинова сопілка в умілих руках! (91 слово)

МАКСИМ БЕРЕЗОВСЬКИЙ

Жив у місті Глухові козацький син Максим Березовський. Він з ранніх літ дивував усіх своїми музичними здібностями.

Одного разу його спів почув граф Розумовський, великий цінитель і покровитель музикантів. Після прослуховування Максим потрапив до Петербурга у хорову капелу.

Молодого співака зацікавило складання музики. Його посилають учитися до Італії. Там він написав кілька творів. Його твори були високо оцінені академіками. Але у рідному краї композитора не визнавали. Тільки далекі нащадки змогли оцінити творчість великого українського композитора. (77 слів)

IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— На що ви звертали особливу увагу під час списування?


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити