УСІ УРОКИ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 4 КЛАС - 2014 рік

І семестр

ТЕКСТ

УРОК 13. ПЕРЕВІРНА РОБОТА. ДИКТАНТ

Мета: перевірити вміння учнів писати текст під диктування; розвивати орфографічну пильність, культуру писемного мовлення; виховувати охайність.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ

III. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ (диктант)

Орієнтовні тексти диктантів

ОСІНЬ

Від краю до краю затягнули небо густі сірі хмари. З них сіє дрібний дощ. Від холоду жовтіють трави, в’януть квіти.

Я милуюсь барвами осені. Ось берізки розпустили свої золотаві косиці. Великі жовті брилі одягли ясени, в’язи. Серед зеленої хвої сосни яскравим вогнищем палає дика груша.

Тремтять холодними вогниками оранжеві листки на осиці.

Листочки летять у повітрі і тихенько лягають на землю.

(62 слова)

ПОЄДИНОК

У величезному гнізді чути писк лелеченят. Що їм спека? Над ними парасолькою напнулися материнські крила! Перекотить трохи сонце, переступить і лелека. Так рухаються вони кожен по своїй орбіті. Аж коли на гніздо впадуть довжелезні рятівні тіні, можна перепочити лелеці й злітати за кормом для пташенят.

І лелека чекає. Терпнуть ноги. Безсило опускаються крила. А сонце крає материнське серце. Так щодня у спеку сонце і лелека ведуть поєдинок. І любов матері перемагає.

(72 слова)

СОЙКА

Чудовий ліс у вересні! Розфарбувала його осінь різними кольорами.

Тиша. Раптом зовсім близько пролетіла сойка. Сіла на пеньок. У дзьобі вона тримала жолудь. Я тихенько сховався за дерево. Що вона робитиме? А сойка огляділась і давай ховати жолудь під коріння. Та це вона на зиму запаси робить! Часто сойка їх так і не знаходить. А навесні жолудь проросте. З нього маленький дубок буде.

(64 слова)

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Які труднощі виникли під час написання контрольного диктанта?


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити