УСІ УРОКИ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 4 КЛАС - 2014 рік

І семестр

ІМЕННИК

УРОК 46. ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ З МОВИ («Іменник»). МОВНА ТЕМА № 2

Мета: перевірити рівень сформованості знань учнів за темою «Іменник»; розвивати мислення учнів, увагу, самостійність; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ

III. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ

1 варіант

1. Як називається зміна закінчень іменників?

а) Чергування;

б) питання;     

в) відмінювання.

2. У якому рядку всі наведені слова — іменники?

а) Літера, галасливий, крик, дощ;

б) воля, соняшник, щедрість, ворота;

в) гнів, чалапає, влітку, джміль.

3. У якому рядку всі іменники подано у формі множини?

а) Степи, гори, узлісся, підйом;

б) буряки, мрії, серпи, вишні;

в) козак, борщі, м’ячі, книги.

4. Познач рядок, у якому всі слова в реченні записані правильно.

а) 3 важкою ношою Петрусь повертався додому.

б) Сашко довго думав над складною задачею.

в) Кіт Мурко уважно спостерігав за мишою.

5. Запиши іменники у місцевому відмінку однини.

Книга —    

вільха —   

фіалка —

6. Запиши слова, вставляючи пропущені букви. Познач наголос у кожному слові.

Інж..нер, держава, трол..йбус, дисципліна.   

7. Запиши словосполучення у давальному відмінку.

Учень Петренко —

добродій Іванюк —

тренер Федір Миколайович —

8. Подані слова пов’яжи між собою. Визнач число, рід, відмінок іменників.

Пишуть, ручка.

Відпочивати галявина.

Дякувати, гості.

2 варіант

1. Як змінюються іменники?

а) За родами й числами;

б) за відмінками й родами;

в) за відмінками й числами.

2. У якому рядку всі наведені слова — іменники?

а) Сузір’я, морквяний, злетіти, віддаль;

б) обличчя, тінь, милість, лев’ячий;

в) солов’ї, українець, сьогодення, плащ.

3. У якому рядку всі іменники подано у формі множини?

а) Лани, задачі, краї, річки;

б) пальми, бур’яни, цвяхи, довір’я;

в) вокзал, заєць, юність, прохання.

4. Познач рядок, у якому всі слова в реченні записані правильно.

а) Маленький Тарас потягнувся до тарілки з кашою.

б) Під кручею туристи розбили намет.

в) Юхим насолоджувався тишою.

5. Запиши іменники у місцевому відмінку однини.

Дівчинка —    

райдуга —      

комаха —

6. Запиши слова, вставляючи пропущені букви. Познач наголос у кожному слові.

М..ханік, гв..нтівка, ш..ренга, тра..вай.

7. Запиши словосполучення у давальному відмінку.

Пан Василь —

учитель Дмитро Григорович —

брат Ігор —

8. Подані слова пов’яжи між собою. Визнач число, рід, відмінок іменників.

Читати, книжка.

Зустрітися, Микола.

Дякувати, друзі.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Які завдання виявилися найскладнішими? Чому?

— Яке — найцікавішим?

— Як слід працювати, щоб уникнути помилок?





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити