УСІ УРОКИ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 4 КЛАС - 2014 рік

ІІ семестр

ДІЄСЛОВО

УРОК 99. ПЕРЕВІРНА РОБОТА. ДИКТАНТ

Мета: перевірити й оцінити рівень орфографічної та пунктуаційної грамотності учнів; розвивати навички самостійної роботи, орфографічну пильність, слухову пам'ять; виховувати шанобливе ставлення до рідної мови.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ

III. ПЕРЕВІРНА РОБОТА

Орієнтовні тексти диктантів

ТИ І ТВІЙ ХЛІБ

Куди б не закинуло тебе життя — пам’ятай про хліб, яким тебе годували. Твої батько і мати дали тобі перший хліб. Твій обов’язок — дати їм останній.

З дитинства навчайся бачити в хлібові живу душу рідної землі, рідного сонця і неба, навчайся бачити в ньому працю всіх, хто віддає твоєму хлібові все своє життя.

Старі люди вміють шанувати хліб — поважай їх за це, вчися в них. Пам’ятай; твоє ставлення до хліба виховує інших.

УКРАЇНСЬКИЙ ВІНОЧОК

Мабуть, кожна дівчина плела віночок — із жовтих сонечок кульбаб, кленових листочків — короною, чи просто з’єднувала в барвисте коло лісові й лугові квіти.

Впліталося до віночка багато квітів: калина, безсмертник і деревій, незабудки, чорнобривці, любисток, волошки, ромашки.

Усього в українському віночку дванадцять квіточок. Наші прабабусі знали, як і коли слід плести віночок, як зберігати квіти у вінку. Де відшукати той рецепт, за яким квіти замочували в рослинних соках, аби довший час були свіжими? Може, твоя бабуся знає?

ЧЕРВОНА КАЛИНА

Споконвіку любили українці калину. Росте вона розлогим кущем і полюбляє місця з добре зволоженим ґрунтом. З давніх-давен вирощують калину в селі.

У калини гарний білий цвіт, пахучий, рясний. А ще більше милують око червоні ягоди.

Калина здавна вважалася однією з найцінніших лікарських рослин. Коли ти простудишся, попий чаю калинового. І одужаєш, здоровий будеш.

Калина оспівана в багатьох народних піснях, її порівнюють з дівочою вродою. Сьогодні червона калина є символом України.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Які орфограми зустрічалися в тексті диктанту?


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити