Українська мова 4 клас - конспекти уроків (за підручником М. С. Вашуленка) - 2015 рік
УРОК 76 Контрольна робота з мовної теми «Числівник. Займенник»
Тема. Контрольна робота з мовної теми «Числівник. Займенник».
Мета. Перевірити знання і рівень сформованості вмінь, набутих під час опрацювання розділів «Числівник», «Займенник».
Обладнання: картки-завдання.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Виконання контрольної роботи з теми.
Варіант 1
Вибери правильну відповідь і підкресли її або познач (1-4).
1. Числівники — це слова, що означають:
а) назву предмета;
б) ознаку предмета;
в) кількість предметів або їх порядок при лічбі.
2. Числівники відповідають на питання:
а) хто? що?
б) скільки? який? котрий?
в) коли? як? де?
3. У реченні особові займенники вживаються замість:
а) іменників;
б) прикметників;
в) дієслів.
4. Познач рядок з особовими займенниками.
а) Суничка, вона, два, крила;
б) я, ти, вони, він, вона, ви;
в) воно, хлоп’я, один, ми.
5. Запиши вираз словами, уживаючи прийменник від.
60 - 5 = 55
6. Прочитай вірш. Підкресли особові займенники. Визнач і надпиши їх особу.
Нам гарно й весело рости,
ми дружим — я і ти.
І скрізь, по нашій всій землі,
у нас живуть брати.
М. Пригара
7. Займенник я зміни за питаннями і запиши.
Кого?
Кому?
Ким?
На кому?
8. Побудуй і запиши за наданою схемою речення так, щоб підмет і другорядний член виражалися займенниками.
Варіант 2
Вибери правильну відповідь і підкресли її або познач (1—4).
1. Займенник — це:
а) частина мови, що вказує на предмет, але не називає його;
б) частина мови, яка називає предмет;
в) службове слово.
2. Займенники з прийменниками пишуться:
а) разом;
б) через дефіс;
в) окремо.
3. У якому рядку записані числівники, що відповідають на питання котрий??
а) Тридцять, сьомий, вісім;
б) третій, чотирнадцятий, десятий;
в) сорок, п’ять, одинадцять.
4. У якому рядку всі числівники записані правильно?
а) Вісімдесят, шістсот, одинацять;
б) вісімдесять, шіссот, одинадцять;
в) вісімдесят, шістсот, одинадцять.
5. Запиши вираз словами, уживаючи прийменник до.
70 + 20 = 90
6. Прочитай вірш. Підкресли особові займенники. Визнач і надпиши їх особу.
Дасть мені матуся скибку:
— Хлопчику, гляди!
Ти ж на вулицю гуляти
з хлібом не іди!
Бо упустиш ненароком,
стопчеш чобітьми,
в буханець отой пахучий
душу вклали ми.
Л. Компанієць
7. Займенник він зміни за питаннями і запиши.
Кого ?
Кому?
Ким?
На кому?
8. Побудуй і запиши за поданою схемою речення так, щоб підмет і другорядний член виражалися займенниками.
III. Збір зошитів.
IV. Підсумок уроку.
— Хто бажає, поставте питання за змістом контрольної роботи.