Українська мова - Книжка для вчителя календарне планування та розробки уроків 4 клас - 2015 рік

II СЕМЕСТР

ДІЄСЛОВО

УРОК 112 Урок розвитку писемного мовлення. Привітання до Дня матері.

Тема уроку. Урок розвитку писемного мовлення. Привітання до Дня матері.

Мета: розвивати вміння слухання-аудіювання; формувати навички писати привітання до Дня матері; учити добирати формули звертання, побажання; розвивати художню уяву; виховувати любов і повагу до матерів.

Обладнання: зошити з розвитку писемного мовлення; додаткові матеріали; кольорові олівці.

ОРІЄНТОВНИЙ ЗМІСТ УРОКУ

І. Підготовчий етап.

Матеріал для слухання-аудіювання

Для матусі

Нині свято — Мамин день.

Заспіваю я пісень

Для матусі.

Ще й рясних, запашних

Нарву квітів польових

Для матусі.

Затанцюю гопака —

У присядку ще й млинка

Для матусі.

І гукну на цілий світ,

Що бажаю многих літ

Я матусі!

О. Криштанович

II. Повідомлення теми уроку.

Учитель. Про що йдеться у вірші О. Криштанович? Коли ми відзначаємо День матері? Які подарунки хоче зробити дитина для своєї матусі? Що вона їй бажає? Як відзначають цей день в інших країнах?

В Україні офіційно День матері почали святкувати з 2000 р. Саме тоді було постановлено вітати наших матусь у другу неділю травня. Однак ідея виникла набагато раніше. Ще 1872 р. в Америці вперше заговорили про День матері. Але тільки 8 травня 1914 р. вперше офіційно, на рівні країни відзначили це свято. Сьогодні в США прийнято носити в цей день на одязі гвоздику: якщо вона кольорова — мати жива, якщо біла — то це вшанування померлих матерів. Таку ж традицію перейняли австралійці. Британці ще з XVII ст. четвертий тиждень перед Великоднем святкували «Материнську неділю». Ще майже 30 країн обрали для цього дня інші дати: норвежці святкують День матері у лютому, вірмени — у квітні, білоруси — у жовтні, аргентинці та індійці — у жовтні, іспанці та португальці — у грудні. І кожна країна святкує його по-різному. Та найбільше, напевно, люблять це свято жителі турецького міста Афйон-Башмакчі — вони святкують його 52 рази на рік, тобто кожної п’ятниці. Безумовно, День матері — це одне з найзворушливіших свят, тому що кожен із дитинства і до своїх останніх днів несе у своїй душі єдиний і неповторний образ своєї мами. Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками й поетами. У цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам із святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

На сьогоднішньому уроці ми підготуємо для наших матусь вітання. Побажання для них будуть різними, але всі ми побажаємо їм здоров’я та великого щастя.

III. Опрацювання додаткових матеріалів.

1. Робота в зошиті з розвитку писемного мовлення (с. 58). Читання тексту вірша О. Гаєцької. Опрацювання вірша О. Роговенко. Зберіть «розсипані» слова у вірші так, щоб не порушувалася рима.

2. Робота з підручником. Аналіз змісту малюнків (с. 176).

3. Повторення структури привітання.

Слово «привітання»

Назва документа може бути надрукована або написана власноруч

Звертання

Використовуються слова дорога, найдорожча, мила, рідненька, матусю, мамочко, матінко, ненько...

Вітання з подією

Від усього серця, щиро, вітаю зі святом, щиросердно, з Днем матері, найкращим днем весни...

Побажання

Здоров’я, щастя, успіхів, любові, поваги...

Дата


Підпис

Твоя донечка, твій люблячий син...

4. Самостійне складання привітання.

5. Зачитування кількома учнями своїх робіт.

IV. Підсумок уроку.

— Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці? Розкажіть.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити