Українська мова - Книжка для вчителя календарне планування та розробки уроків 4 клас - 2015 рік

I СЕМЕСТР

ПРИКМЕТНИК

УРОК 64 Урок розвитку писемного мовлення. Складання запрошення

Тема уроку. Урок розвитку писемного мовлення. Складання запрошення

Мета: формувати в учнів уміння складати письмові запрошення, правильно писати адресу; закріплювати навички вживання звертань; виховувати культуру писемного мовлення, повагу й любов до рідних і близьких, культуру відпочинку.

Обладнання: зошити з розвитку писемного мовлення, додаткові матеріали, кольорові олівці.

ОРІЄНТОВНИЙ ЗМІСТ УРОКУ

І. Підготовчий етап.

Матеріал для слухання-аудіювання

Як радісно, як гості в хату,

Здається, що ясніє світ.

Тоді на серці справжнє свято,

Ну, а в душі — весняний цвіт!

То весело, то сум нахлине,

То сміхом раптом заіскрить.

Та серцю мила та хвилина,

І це завжди чарівна мить.

Щаслива я, як гості в хату.

Це завжди радість на поріг.

Хай буде щастя всім багато,

Хай світить вогник вам з доріг.

Н. Красоткіна

II. Повідомлення теми уроку.

Учитель. Про що йдеться у вірші Н. Красоткіної? Які почуття охоплюють автора, коли до хати приходять гості? Які побажання вона всім висловлює? Коли запрошують гостей? Як запрошують гостей? (Можна надіслати запрошення, зателефонувати, надіслати SMS- повідомлення). На сьогоднішньому уроці ми будемо вчитися писати запрошення, правильно його оформлювати.

III. Опрацювання додаткових матеріалів.

1. Робота в зошиті з розвитку писемного мовлення. Читання тексту, у якому подаються теоретичні відомості про запрошення, його структурні елементи, оформлення (с. 28-29).

✵ Змістовий аналіз тексту.

— Що таке запрошення? Прочитайте цей абзац. Що вміщує запрошення? Коли використовують запрошення? Як можна оформити запрошення? Яке запрошення цінується найбільше? Які звертання використовують у цьому документі? Як його підписують? Прочитайте словосполучення, які використовують у тексті запрошення.

Запрошення давно вже стали невід’ємним атрибутом ділового етикету. Існує багато варіантів письмових запрошень на різноманітні заходи — від лаконічних, ділових, шаблонних, які сотнями заготовляють для певної урочистості чи події, до персональних, художньо оформлених, розрахованих на конкретного адресата.

Щоб запрошенням не знехтували, а навпаки, були приємно здивовані, необхідно, щоб воно мало належний вигляд і зміст, було бездоганно акуратним і грамотним. При підготовці запрошення дуже важливо правильно визначитися з такими складовими: на чому воно має бути написаним, яким буде текст, як оформити запрошення.

— Прочитайте початок запрошення. Визначте, кого запрошують, звертаючись:

Шановний___________________ !

Дорога______________________ !

Люба_______________________ !

Вельмишановна_______________ !

2. Складання та запис запрошення своїм близьким на святкування Нового року.

3. Самостійне складання запрошення.

IV. Підсумок уроку.

— Доберіть прикраси до запрошення на святкування Нового року, на день народження, на свято останнього дзвоника, на Різдво.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити