УКРАЇНСЬКА МОВА 5 КЛАС
Плани-конспекти - Для шкіл з російською мовою навчання

ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ


УРОК № 9

Тема. Контрольний диктант


Мета: перевірити рівень сформованості мовних умінь та орфографічних навичок школярів; виховувати в учнів наполегливість у навчанні.

Обладнання: текст диктанту.

ХІД УРОКУ

I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ


II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ


III. НАПИСАННЯ ДИКТАНТУ

I варіант

Осінь

Прийшла осінь. У зелені коси беріз вплелися золотисті стрічки. Різнобарвними вогнями горять осики, дикі груші. Червоніють китиці ягід на горобинах. На лісовій ліщині дозріли горіхи. Важкі жолуді падають з дубів. Лісовим мешканцям настав час заготовляти на зиму харчі. Лісові миші наповнюють свої нірки насінням кленів, жолудями, горіхами. Моторні білочки ховають під мох у дупла дерев горіхи й жолуді, збирають і сушать на гілках гриби.

Білки, сойки заносять жолуді, горіхи далеко від плодоносних дерев. Частину своїх запасів вони не знаходять. А наступної весни за сотні метрів виростуть молоденькі дубки чи кедри.

                       (90 сл.)               (В. Пархоменко.)


II варіант

Осінь

Дрібні осінні дощики зовсім не схожі на літні грози. Вони йдуть безперестанку. Земля вже не просихає скоро. Вітер дме постійно, далеко розносить насіння дерев і трав.

Листя на деревах починає жовтіти ще наприкінці серпня. У вересні ви помічаєте, як на ще зеленій березі з’являються

зовсім жовті, золотисті гілочки. Першою розвинулася береза. Вона ж першою починає жовтіти. З кожним днем все більше стає жовтого листя. Незабаром і тремтлива осика стоїть уся червона, золотава, але поривчастий осінній вітер зриває й це останнє вбрання. Він крутить в повітрі легким листям, устеляє ним мокру землю.

(90 сл.)          (За К. Ушинським.)


IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Скласти й записати три речення зі сполучниками.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити