УКРАЇНСЬКА МОВА 5 КЛАС
Плани-конспекти - Для шкіл з російською мовою навчання

БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ


УРОК № 100

Тема. Контрольний диктант


Мета: перевірити уміння учнів правильно писати слова з вивченими орфограмами; виховувати в учнів старанність і наполегливість у навчанні.

Обладнання: текст диктанту.

ХІД УРОКУ

I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ


II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ


III. НАПИСАННЯ ДИКТАНТУ

I варіант

Краса рідного краю

Які красиві, які неповторні раннього літа поля в лісостепу. Їх золотять потоки яскравого проміння, і гаряче повітря переливається хвилями.

Наливаються соками колоски жита й пшениці. Зацвітають на схилах і підгір’ях соняшники. Створюється враження, ніби впали на землю з неба тисячі сонць.

Милують око ставки і озера, що виблискують срібною гладдю в долинах, стоять біля води задумливі гаї. Загоряється червоним намистом калина, і в’ється на вільшині перламутровими китицями хміль.

Український степ по-своєму чарівний і величний. Нині до первозданної краси південного степу прилучились золоті моря врожаю.

(84 сл.)          (За І. Цюпою.)


II варіант

Весна бариться

Весна барилася. Вже перейшло на другу половину березня, а дні стояли холодні, снігу в лісі — по коліна.

Чорний ліс, наче тушшю намальований на безбарвному небі. Мляво і глухо обстукує дерево дятел. Бариться весна. Птаству зовсім голодно в лісі. Важкий, мокрий сніг товстим шаром завалив годівниці, причеплені на дерева.

Прилетіла зграйка снігурів, статечно розсілася на сухому чагарнику. Сидять, тихенько пересвистуються.

Дзвінко тенькають невгамовні синички. Чорно-зелені, опецькуваті пташки зграйками літають між дерев, то повисаючи гронами на гілках, то моторно перебігаючи по стовбурах. Від їхніх цікавих гарних оченят ніщо не може приховатися.

(90 сл.)           (З книги «Барвінок».)


IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник, вправа 640 (IV завдання).


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити