УКРАЇНСЬКА МОВА 5 КЛАС
Плани-конспекти - Для шкіл з російською мовою навчання

ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ

 

УРОК № 31

Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Оповідання про випадок із життя

 

Мета: навчити учнів складати оповідання про випадок із життя; розвивати усне й писемне мовлення, логічне мислення, збагачувати словниковий запас; виховувати мовленнєву культуру учнів.

Обладнання: підручник, словники.

ХІД УРОКУ

І. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

 

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

 

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

Бесіда.

—    Назвіть оповідання, які ви вивчали на уроках української літератури?

—    У якому стилі мовлення вони написані?

—    Пригадайте визначення оповідання (в разі ускладнення можна скористатися підручником, с. 108).

—    Який тип мовлення лежить в основі оповідання?

—    Яка схема побудови розповіді?

 

IV. РОБОТА НАД УСНИМ СКЛАДАННЯМ ОПОВІДАННЯ

1. Робота за підручником.

Вправа 242.

2. робота з пам’яткою «Як працювати над оповіданням».

Підручник, с. 112.

3. Знайомство з темами творів та робота над мовним оформленням.

Вправа 243.

4. Робота над чернетками творів.

5. Індивідуальна допомога вчителя слабо підготовленим учням.

6. Зачитування двох-трьох творів і рецензування їх учнями.

 

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

 

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник, § 28, написати оповідання про випадок із життя.



Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити