УКРАЇНСЬКА МОВА 5 КЛАС
Плани-конспекти - Для шкіл з російською мовою навчання

ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ


УРОК № 59

Тема. Контрольний диктант


Мета: перевірити рівень засвоєння учнями основних понять, правил із теми «Фонетика. Графіка. Орфографія. Орфоепія», вміння знаходити вивчені орфограми, правильно писати слова; виховувати уважність, наполегливість у навчанні.

Обладнання: тексти диктантів.

ХІД УРОКУ

I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ


II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ


III. ПОПЕРЕДНЄ ЗНАЙОМСТВО З ТЕКСТОМ ДИКТАНТУ


IV. ВІДПОВІДІ ВЧИТЕЛЯ НА ЗАПИТАННЯ УЧНІВ

(Учитель дає пояснення щодо незнайомих слів, їх лексичного значення, якщо такі зустрілися в тексті.)


V. НАПИСАННЯ ДИКТАНТУ

I варіант

Сліди на снігу

Багато снігу в лютневому лісі. Під білими шапками зігнулися гілки дерев. Невеликі кущі перетворилися на білі горбочки. Метелиці намели кучугури на узліссях.

Здалеку видно на лісовій галявині сліди. Дві ямки поряд попереду, за ними теж дві ямки, тільки одна за одною. І знову — дві ямки поряд, дві одна за одною. Заєць!

Сніг глибокий і пухкий, на лижах і то в ньому тонеш. А заєць не провалювався дуже глибоко. Щоправда, передні ямки великі, наче не заєць пройшов, а хтось значно крупніший.

Не знаючи, подумаєш: що за звір пройшов? А це тільки — зайчисько.

(90 сл.)           (За М. Плавильщиковим.)


II варіант

Зима

Зима! Кого не чарувала її казкова краса, кому не пам’ятне галасливе качання снігової баби. А подібне до польоту ковзання на санчатах! Летиш, прижмуривши очі, тільки вітер свище у вухах. А ззаду ще й ще дітвора! Одні вже їдуть, інші тільки сідають. Крик, сміх, плач — все зливається, вирує. І так з ранку до пізнього вечора. І ні втоми тобі, ні болю ніякого, коли перекинешся і зненацька на тебе наваляться кілька товаришів. Та хіба лише цим багата зима! Ваблять засніжені далі, поля. Все заметено, зрівняно до наступної весни.

(86 сл.)           (За М. Олійником.)


VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ


VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити § 43 підручника.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити