Українська мова Конспекти уроків 5 клас - Посібник для вчителя - 2013 рік

ФОНЕТИКА. ГРАФІКА. ОРФОЕПІЯ. ОРФОГРАФІЯ

УРОК 69. Контрольна робота № 6 (диктант). Фонетика

Мета: оцінити рівень орфографічної й пунктуаційної грамотності учнів; правильно писати слова на вивчені орфограми, визначені для запам’ятовування; виявити орфографічні й пунктуаційні помилки, на ліквідацію яких слід звернути особливу увагу; перевірити якість оформлення роботи (охайність, каліграфія, дотримання червоного рядка, відсутність виправлень).

Форма проведення: диктант.

Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Ознайомлення з темою, метою, завданнями уроку.

III. Мотивація навчальної діяльності.

IV. Написання контрольного диктанту.

1. Перше читання тексту диктанту.

2. Повторне читання тексту диктанту окремими частинами і його написання учнями.

Берегиня, обереги — наші давні і добрі символи. їхнє генетичне коріння сягає глибини століть. Наш народ зумів уберегти від забуття пісню й думу, нашу історію і родовідну пам’ять, волелюбний дух.

Прекрасні символи — мамина пісня, батьківська хата, дідусева казка, бабусина вишивка. Оберігайте кращі традиції минулого: звичай взаємодопомоги — толока, незамулена криниця, з якої пив воду філософ чи мандрівник, задавніла пам’ятка на околиці села чи уровище, з котрим пов’язане наше історичне минуле.

Вивірений часом, людською практикою є символ Берегині. Він має бути з нами, переходити у спадок нашим дітям і внукам з піснею на вустах, духмяним запахом паляниці і тихою зорею над нашою хатою — над Берегинею. (За В. Скуратівським)

3. Заключне читання тексту диктанту вчителем і самоперевірка учнями написаного.

V. Організаційний збір зошитів.

VI. Відповіді на запитання, що виникли в учнів під час написання контрольного диктанту.

VII. Домашнє завдання.

— Повторіть вивчений теоретичний матеріал з розділу “Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія”.

— Складіть невеликий твір з теми “Як я розвиваю власне мовлення”, використовуючи різні за будовою, емоційним забарвленням речення.
Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити