Розробки уроків - Українська мова 5 клас IІ семестр - 2018

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

УРОК 92. РЗМ № 21. Складання діалогу-розпитування «Як пройти до музею» (з використанням реплік-речень, що містять обставини)

Мета: навчальна — навчити п'ятикласників оцінювати діалогічне мовлення щодо його змісту, мовного оформлення, відповідності ситуації спілкування; розвивальна — сприяти удосконаленню мовленнєво-комунікативних умінь складати й розігрувати діалоги з урахуванням мети й адресата мовлення, використовувати репліки для стимулювання й підтримання діалогу; виховна — поліпшувати мовну й мовленнєву культуру.

Обладнання: презентація, відеоекскурсії до музеїв, зразки діалогів-розпитувань.

Тип уроку: урок розвитку зв'язного мовлення.

Очікувані результати: учні вміють складати діалоги-розпитування, вживаючи слова ввічливості, дотримуючись тактовності; розуміють значення культурної спадщини, що зберігається в музеях.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання. виконання вправи

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Звернення вчителя до учнів

— Поряд із традиційними музеями нині в музеях світу і в Україні є багато незвичайних — експериментальних, де можна не лише побачити експонати, а й доторкнутися до них, випробувати свою силу та здібності. Сьогодні ми дізнаємося більше про такі музеї, і, можливо, це стане вашою мрією — побувати там.

ІІІ. СПРИЙНЯТТЯ ТА ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

Виконання вправ

— Прочитайте текст. Прокоментуйте прочитане.

ЕКСПЕРИМЕНТАРІУМ

Чули про легендарний музей Коперніка у Варшаві? Так от щось схоже маємо у столиці України. Музей присвячений популярній науці й техніці.

Чим цей музей такий особливий?

Тут ви зможете відчути себе справжнім дослідником. Усі експонати можна і потрібно рухати. Блискавки, магніти, лазери — всім цим ви зможете керувати в Експериментаріумі. Це безперечно найкраще місце для вивчення фізики. І будьте певні, цікаво тут буде не лише дітям!

(З часопису)

— Складіть діалог-розпитування.

— Привіт!

— Привіт! З поверненням! Кажуть, ти нещодавно подорожував із батьками до Польщі?

— Дякую! Так, учора тільки валізи розпакували.

— І що ж ти там цікавого побачив?

— О, для мене там багато цікавого! І в мові багато слів, схожих на наші. Дуже цікаво у старовинних замках, незвичайний пам’ятник Ф. Шопену зі зламаною вербою (уяви, кам’яною!), і загальна культура на вулицях. Але найбільше мене вразив музей Коперніка у Варшаві! Уявляєш, там можна до всього торкатися, експериментувати, випробовувати силу рук, голосу й багато чого іншого.

— Але такий самий музей Експериментаріум є й у нас у Києві!

— Справді? А я й не знав (-ла)! Потрібно буде попросити батьків, щоб повезли мене туди!

— Я б теж ще раз залюбки там побував (-ла)!

— Бувай!

— На все добре!

Фізкультхвилинка

— Прочитайте тексти, обговоріть і на їхній основі складіть діалоги- розпитування.

БОТАНІЧНИЙ САД ІМЕНІ АКАД. О. В. ФОМІНА

Це однин із найстаріших ботанічних закладів України. Під скляним куполом розташований справжній пальмовий рай. Узимку і влітку в оранжереях ботанічного саду можна побачити сотні видів екзотичних рослин: кавове чи хлібне дерево, невеликий баобаб, чорний перець, маракую, папаю, фінікову пальму, інжир і багато іншого. Також в оранжереях представлена велика кількість кактусів, папоротей та орхідей. Таке видовище зачаровує і захоплює.

(З часопису)

МУЗЕЙ ЗВУКУ

Коли все прокидається від зими, нас особливо тішать звуки: дзюрчання води, спів пташок... Тож Одеський музей звуку, на нашу думку, дуже актуальний зараз. Тут можна почути звуки минулого.

У музеї зібрано величезну колекцію музичних пристроїв. Музична скринька, грамофон і патефон, касетні й бобінні магнітофони з магнітною стрічкою, радіоли і сучасні плеєри — все це тут у робочому стані! Лише ходіть і слухайте. Ну і як приємний бонус — абсолютно безкоштовно.

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Скласти й записати діалог про один із відомих вам музеїв (міський, сільський, шкільний).

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Інтерактивна вправа «Займи позицію»

— Відвідування музеїв — це корисний та цікавий вид дозвілля.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити