УСІ УРОКИ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ в 6 класі І семестр - 2014 рік
Словотвір. Орфографія
УРОК № 44. КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2 З ТЕМИ «СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ» (ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ)
Мета:
- навчальна: перевірити знання учнів про словотвір, знання вивчених орфограм;
- розвивальна: розвивати вміння школярів виконувати тестові завдання; працювати самостійно; логічне мислення; мовленнєві навички;
- виховна: виховувати любов до мови.
Внутрішньопредметні зв'язки: орфографія, пунктуація.
Міжпредметні зв'язки: виконання тестових завдань (формування ключової компетенції).
Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
- ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
- МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань закритої й відкритої форми. Проведення інструктажу щодо їх виконання.
III. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ
1-й варіант
► Завдання 1-8 мають по три варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.
- Для утворення нових слів можуть служити такі морфеми:
А корінь, префікс, суфікс, закінчення;
Б префікс, суфікс;
В корінь, суфікс, префікс;
Г корінь, суфікс, закінчення.
- Позначте рядок іменників з буквою щ:
А Гали..ина, Чернігів..ина;
Б Німе..ина, Хмельни..ина;
В Оде..ина, Херсон..ина;
Г Туре..ина, Вінни..ина.
- Позначте рядок слів із суфіксом -цьк-:
А Оде..ий, че..ий;
Б пари..ий, виклада..ий;
В кавка..ий, остро..ий;
Г тка..ий, молоде..ий.
- Позначте рядок іменників із буквами -чч-, утворених від прикметників:
А Харків..ий, Київ..ина;
Б Туре..ина, Німе..ина;
В Харків..ина, Орлов..ина;
Г Вінни..ина, Гали..ина.
- Позначте рядок іменників, утворених за допомогою суфікса -ств-:
А неу..о, стріле..о;
Б товари..о, садівни..о;
В агент..о, людс..о;
Г студент..о, боягу..о.
- Позначте рядок слів, утворених безафіксним способом:
А вправа, розмова, юннат;
Б синь, зелень, спів;
В сінокіс, перелісок, їзда;
Г лісовий, пролісок, нежить.
- У якому рядку правильно вказане слово, від якого утворилося наведене?
А Ніжно |
ніжність; |
Б захмарний |
хмара; |
В чорноземний |
чорнозем; |
Г примирення |
миритися. |
- Позначте словосполучення, у якому вжиті слова, утворені шляхом переходу однієї частини мови в іншу:
А солодкий голос;
Б затишна кімната;
В сумлінний виконавець;
Г сучасна операційна.
► Завдання 9 передбачає встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позначений цифрою.
- Установіть відповідність між словом та способом його утворення:
А безрукавка |
1 префіксальний |
Б виліт |
2 суфіксальний |
В черговий |
3 префіксально-суфіксальний |
Г безхмарний |
4 безафіксний 5 перехід з однієї частини мови в іншу |
2-й варіант
► Завдання 1-8 мають по три варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.
- Для утворення нових слів можуть служити такі морфеми:
А префікс, суфікс;
Б префікс, корінь, суфікс;
В корінь, суфікс, закінчення;
Г корінь, префікс, закінчення.
- Позначте рядок іменників з буквою щ:
А Туре..ина, Вінни..ина;
Б Німе..ина, Хмельни..ина;
В Оде. .ина, Львів..ина;
Г Гали..ина, Чернігів..ина.
- Позначте рядок слів із суфіксом —цьк-:
А пари..ий, виклада..ий;
Б Оде..ий, че..ий;
В тка..ий, молоде..ий;
Г кавка..ий, остро..ий.
- Позначте рядок іменників із буквами -чч-, утворених від прикметників:
А Туре..ина, Німе..ина;
Б Харків..ий, Київ..ина;
В Вінни..ина, Гали..ина;
Г Харків..ина, Орлов..ина.
- Позначте рядок іменників, утворених за допомогою суфікса -ств-:
А садівни..о, товари..о;
Б агент..о, люде..о;
В стріле..о, неу..о;
Г студент..о, боягу..о.
- Позначте рядок слів, утворених безсуфіксним способом:
А сінокіс, перелісок, їзда;
Б юнь, блакить, спів;
В вправа, розмова, юннат;
Г лісовий, пролісок, нежить.
- У якому рядку правильно вказане слово, від якого утворилося наведене?
А переписування |
писати; |
Б пароплав |
плавати; |
В ніжно |
ніжний; |
Г прихований |
схованка. |
- Позначте словосполучення, у якому вжиті слова, утворені шляхом переходу однієї частини мови в іншу:
А цікава книга;
Б сумлінний черговий;
В солодкий чай;
Г добре працювати.
► Завдання 9 передбачає встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позначений цифрою.
- Установіть відповідність між словом та способом його утворення:
А тваринка |
1 префіксальний |
Б синь |
2 суфіксальний |
В пролісок |
3 префіксально-суфіксальний |
Г перевищувати |
4 безафіксний |
5 перехід з однієї частини мови в іншу |
ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Рефлексія
- Які завдання були складними? Чому? З якими завданнями впоралися легко?
- ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
► Виконати індивідуальне завдання з повторення вивченого матеріалу.
ДОДАТОК ДО УРОКУ
Оцінювання контрольного тесту
Тип завдання |
Завдання закритої форми |
||||||||
з вибором однієї правильної відповіді |
на встановлення відповідності |
||||||||
Номер завдання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
Варіант 1 |
б |
в |
а |
б |
в |
б |
в |
г |
А-3, Б-4, В-5, Г-1 |
Варіант 2 |
а |
в |
в |
а |
б |
б |
в |
б |
А-2, Б-4, В-1, Г-3 |
Кількість балів |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
4 |