Рідна мова 7 клас плани-конспекти уроків

Урок № 35

Звязне мовлення

Аналіз письмового твору

Мета: на основі здобутих текстологічних знань проаналізувати написані учнями твори-описи зовнішності людини; удосконалювати культуру писемного мовлення, сприяти збагаченню й уточненню словникового запасу учнів; розвивати спостережливість, образне мислення; виховувати людяність, толерантність, увагу до внутрішнього світу людини; розвивати спостережливість, логічне й образне мислення, культуру мовлення, удосконалювати навички здійснювати такі мисленнєві дії, як аналіз, порівняння. узагальнення.

Хід уроку

 

І. Повідомлення мети і завдань уроку.

 

ІІ. Аналіз учнівських творів.

 

* Аналіз двох-трьох учнівських творів-описів зовнішності людиниза власним спостереженням.

 

Орієнтовний план аналізу твору

 

1.  Чи розкрито в тексті твору тему (тема – опис зовнішності людини).

2.  Чи втілено в тексті твору головну думку (наприклад, замилування красою людини або оригінальністю, неповторністю її зовнішності; ставлення до потртретованої людини).

3.  Чи вдало дібрано фактичний матеріал. Наскільки вдало його систематизовано (виділене головне, про менш істотне згадано побіжно).

4.  Чи правильно поєднано типи мовлення (основним типом має бути опис людської зовнішності, розповідь та роздум - допоміжні типи мовлення є доречними у вступі та кінцівці).

5.  Чи додержано вимог художнього стилю.

6.  Чи правильно побудовано твір (чи наявні в його тексті вступ та кінцівка).

7.  Грамотність. Графічне оформлення роботи.

 

* Повідомлення оцінок за твір-опис. Повернення зошитів.

 

ІІІ. Самостійна робота над допущеними у творі помиками. Усунення недоліків.

 

ІV. Домашнє завдання.Вправа 192.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.