Розробки уроків - Українська мова 7 клас ІІ семестр - 2015 рік
Урок № 66. ТЕМАТИЧНА КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 5. КОНТРОЛЬНИЙ ТЕСТ
Мета: оцінити рівень навчальних досягнень учнів з теми «Прислівник як частина мови»; перевірити знання й уміння правильного використання прислівників в усному і писемному мовленні; удосконалити навички розпізнавати мовні явища, встановлювати відповідність між ними, групувати прислівники відповідно до їх правил, доповнювати їх.
Форма проведення роботи: виконання тестових завдань закритої й відкритої форми.
Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.
Перебіг уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, ЗАВДАНЬ УРОКУ
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
✵ Ознайомлення учнів із критеріями оцінювання тестових завдань закритої й відкритої форми.
✵ Проведення інструктажу щодо виконання тестових завдань.
✵ Пояснення способів проведення перевірки знань та вмінь (інструктаж до проведення тестування).
✵ Усне опитування за механізмом виконання текстових завдань.
ІV. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ ЗАКРИТОЇ Й ВІДКРИТОЇ ФОРМИ ЗА ВАРІАНТАМИ
1. Прислівниками є всі слова рядка:
А пліч-о-пліч, опівдні, дехто;
Б нарешті, вранці, казна-що;
В усередині, без кінця, чий-небудь;
Г збоку, завглибшки, ніколи;
Д ніхто, звечора, анітелень.
2. Визначити рядок, у якому всі прислівники утворені префіксально-суфіксальним способом.
А Увечері, забагато, потроху, поволі;
Б удень, побіч, догори, наяву;
В набік, зараз, заочі, укупі, впоперек;
Г на початку, вночі, скраю, напам’ять, знизу.
3. Визначити, у якому рядку під час творення простої форми вищого ступеня порівняння відбувається чергування.
А Ніжно, ясно; Б чітко, вузько;
В весело, добре; Г швидко, довго.
4. Яким способом утворені прислівники повік/віків, сяк/так, тишком/нишком, давно/давно?
А Злиттям основ;
Б складанням двох однакових слів;
В складанням двох близьких за значенням слів;
Г переходом іменника в прислівник.
5. Помилку в утворенні форми ступенів порівняння прислівника допущено в рядку:
А часто — частіше; Б тихо — тихіше;
В близько — близькіше; Г дорого — дорожче;
Д яскраво — яскравіше.
6. Правильно утворено форми ступенів порівняння прислівника:
А багато — більше — найбагато;
Б тяжко — тяжіше — найтяжіше;
В товсто — товсше — найтовсше;
Г струнко — стрункіше — найстрункішіше;
Д глибоко — глибше — найглибше.
7. Літеру і треба писати на місці всіх пропусків у варіанті:
А поноч.., до реч.., утрич..; Б заввишк.., заоч.., опівноч..;
В укуп.., напівдороз.., навік..; Г по-вовч.., навесн.., удвіч..;
Д у віч.., сьогодн.., безвіст..
8. Разом треба писати всі прислівники у варіанті:
А по/польськи, на/вхрест, по/тиху;
Б до/щенту, на/весні, в/основному;
В з/висока, на/вшпиньки, уві/сні;
Г на/гору, з/середини, по/іншому;
Д за/панібрата, не/сказанно, у/день.
9. Запишіть речення, знімаючи риску.
А Що/вечора дівчинонька в садочок виходить.
Б І блідий місяць на ту пору із хмари де/де визирав.
В У неділю вранці/рано поле вкрилося туманом.
Г Без ворогів можна в світі як/небудь прожити.
Д Один собі навік/віку в снігу заночую.
10. Установити відповідність між прислівниками та їх розрядами за значенням.
А Занадто |
1 Часу |
Б Напоказ |
2 Способу дії |
В Угорі |
3 Мети |
Г Швидко |
4 Причини |
Д Віддавна |
5 Міри й ступеня дії |
Е Згарячу |
6 Місця |
11. Установити відповідність між прислівниками та ступенями порівняння.
А Найбільш весело |
1 Вищий ступінь порівняння (проста форма) |
Б Веселіше |
2 Вищий ступінь порівняння (складена форма) |
В Більш весело |
3 Найвищий ступінь порівняння (проста форма) |
Г Найвеселіше |
4 Найвищий ступінь порівняння (складена форма) |
Д Найбільш весело |
|
Е Веселіше |
5 Вищий ступінь порівняння (проста форма) |
6 Вищий ступінь порівняння (складена форма) |
12. Складіть речення із парами слів.
Удень — у день, назустріч — на зустріч, по-новому — по новому.
Відповіді вчителя на запитання учнів (після того, як тестові завдання виконано).
V. ОЦІНЮВАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ