Розробки уроків - усі уроки української мови 7 клас І семестр - 2015 рік

ПОВТОРЕННЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО

УРОК № 6 КОНТРОЛЬНИЙ ДИКТАНТ. НАВЧАЛЬНЕ АУДІЮВАННЯ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ МОНОЛОГІЧНОГО ХАРАКТЕРУ

Мета:

□ навчальна: контроль і корекція знань, умінь і навичок;

□ розвивальна: розвивати аудіювальні здібності;

□ виховна: виховувати відповідальність за виконану роботу.

Внутрішньопредметні зв'язки: орфографія, пунктуація, культура мовлення, стилістика.

Міжпредметні зв'язки: мова, література.

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

► Підготувати зошити для виконання контрольних робіт.

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, ЗАВДАНЬ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Навчальне аудіювання художнього тексту

Монологічного характеру

► Послухайте текст. До якого стилю він належить? Який це вид

Мовлення — діалогічне чи монологічне?

ПЕРЕДЧУТТЯ ЗИМИ

Осінь відходила. Вона вже зробила своє. Косим ніжним промінням сонця визолотила на деревах листя, рясними дощами викупала його тихими ночами й у морозні ранки посріблила кожен листочок, вкриваючи його ніжними візерунками інею. Потім, награвшись листям досхочу, буйними вітрами зняла з дерев розкішне багряне вбрання й встелила ним, мов строкатим килимом, землю.

Ліс стояв тихий, спокійний, зажурений.

Наближалася зима. Вона ніби десь причаїлася в глибоких яругах, у темних лісах за Дніпром, ховаючись у них від погляду сонця.

Вночі серед неба плив місяць. Небо було глибоке, залите густою темінню, усипане міріадами мерехтливих зірок.

А раком підіймалося сонце й руйнувало всю цю красу. Місяць тоді блід, зажурено загортався в небесну синяву, потім повільно, крадькома пробирався за обрій (За Ю. Збанацьким).

ІІІ. КОНТРОЛЬНИЙ ДИКТАНТ (ТЕКСТ ЗА ВИБОРОМ)

Текст 1

ЗАПОРІЗЬКИЙ ДУБ

У Верхній Хортиці стоїть і досі могутній запорозький дуб. Це один із найстаріших дубів в Україні, йому вже понад сім століть Ще за Богдана Хмельницького цьому дубові було 400 років. Дуб-велетень витримав усі випробування часу, зберіг до глибокої старості свою силу й чудесну красу. Могутня крона цього дуба складається з 18 великих гілок, периметр крони — 120 метри. Її зелений тінистий намет має 43 метри в поперечнику і здалека скидається на цілий гай. Окоренок дуба на обмах утовшки — 656 сантиметрів, діаметр стовбура — 208 сантиметрів, а висота дерева дорівнює 36 метрам.

Чому ж цей велетень живе ось уже сьомий вік і щовесни зеленіє? Старі діди, запорозькі нащадки, пояснюють це тим, що дуб виріс біля джерела (нині колодязя) (За І. Шаповалом).

Текст 2

Ремісниче училище краматорських металургів номер тридцять розташоване в будинку однієї середньої школи.

Це було велике училище і в ньому навчалося дві тисячі двісті підлітків. Самих лише майстрів треба було підібрати вісімдесят п’ять чоловіків. Майбутніх металургів з першого дня почали навчати в цехах комбінату. Незабаром молодь самостійно обслуговувала піч номер десять. Ця піч дає триста тонн металу за кожну плавку.

Минув місяць, і учні виконали план на сто три і чотири десятих процента. Керівники училища вирішили взяти для самостійного обслуговування мартенівські печі номер одинадцять і дванадцять.

На цей час вже понад двісті п’ятдесят учнів працювало самостійно на виплавці високоякісної сталі. День у день юні металурги освоювали одну піч за другою. Начальник першого цеху виділив для вихованців ремісничого училища три мартенівські печі. У третьому цеху учні спочатку обслуговували дві печі, далі — чотири, а згодом і всі шість (З журналу).

IV. ЗБІР РОБІТ І ПІДСУМОК УРОКУ

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

► Повторіть усе за розділом.

► Зробіть аналіз помилок, допущених у диктанті.

► Напишіть міні-твір (чи казку) на тему «Частини мови» (лише про ті, що повторили) (за бажанням).


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити