Розробки уроків - усі уроки української мови 7 клас II семестр - 2015 рік
МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ ПРИСЛІВНИК
УРОК № 66 ТЕМАТИчНА КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 5 З ТЕМИ «ПРИСЛІВНИК» (ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ)
Мета:
□ навчальна: перевірити знання учнів з вивченої теми;
□ розвивальна: розвивати вміння школярів виконувати тестові завдання, працювати самостійно; розвивати логічне мислення; мовленнєві навички;
□ виховна: виховувати любов до мови.
Внутрішньопредметні зв'язки: орфографія, пунктуація.
Міжпредметні зв'язки: виконання тестових завдань (формування ключової компетенції).
Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ і ЗАВДАНЬ УРОКУ
Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань закритої й відкритої форми. Проведення інструктажу щодо виконання їх.
ІІІ. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ
І варіант
Завдання 1-4 мають по чотири варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.
1. Укажіть рядок прислівників, від яких можна утворити ступені порівняння:
А вгорі, весело, щасливо, світло;
Б м’яко, погано, каліграфічно, внизу;
В яскраво, мудро, міцно, твердо;
Г наскрізь, сьогодні, рано, мовчки.
2. Разом треба писати всі прислівники в рядку:
А ні/коли, на/півдорозі, з/вечора;
Б на/переваги, на/взнак, раз/у/раз;
В куди/небудь, з/ненацька, за/раз;
Г на/рівні, під/ряд, віч/на/віч.
3. Правильно утворено форми ступенів порівняння прислівника в рядку:
А багато — більше — найбагато;
Б тяжко — тяжіше — найтяжіше;
В товсто — товеше — найтовеше;
Г струнко — стрункіше — найстрункіше.
4. Укажіть рядок, у якому всі прислівники пишуться окремо:
А з/дня/на/день, по/третє, в/решті/решт, на/радість;
Б на/жаль, рік/у/рік, сама/самотою, до/пари;
В де/не/де, в/літку, по/перше, хоч/не/хоч;
Г сам/на/сам, будь/коли, з роду/в/рід, на/ходу.
Завдання 5-6 передбачають встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позначений цифрою.
5. Установіть відповідність між правилом і написанням прислівників:
А И, тому що основа закінчується на г, к, х |
1 позаоч.. |
Б И пишеться після ч, ж у прислівниках |
2 декол.. |
з префіксом по- та у від дієприслівникових |
3 посередин .. |
прислівниках із суфіксами -ачи (-ячи) |
4 нехотяч.. |
В И пишеться після твердого приголосного |
5 навпомацки.. |
основи прислівника |
|
Г І пишеться після м’якого приголосного основи прислівника |
6. Установіть відповідність між прислівником та їх розрядами за значенням:
А Напоказ |
1 Часу |
Б Згарячу |
2 Способу дії |
В Швидко |
3 Мети |
Г Віддавна |
4 Причини |
5 Міри й ступеня дії |
Завдання 7-8 — завдання відкритої форми.
7. Уставте замість крапок пропущені букви -н- або -нн-.
Зако..о, змістов..о, спросо..я, попідти..ю.
8. Запишіть речення, розставляючи розділові знаки. Зробіть морфологічний розбір прислівника.
У ХІХ ст. посуд частіше почали прикрашати гутним декором (скляними джутами розетками медальйонами-печатками дрібним битим склом тощо).
ІІ варіант
Завдання 1-4 мають по чотири варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.
1. Укажіть рядок прислівників, від яких можна утворити ступені порівняння:
А радісно, високо, помалу, тихо;
Б низько, красиво, легко, заново;
В погано, близько, складно, тепло;
Г темно, глибоко, опівдні, весело.
2. Разом треба писати всі прислівники в рядку:
А без/упину, зо/зла, зі/споду;
Б по/польськи, на/вхрест, по/тиху;
В на/гору, з/середини, по/іншому;
Г до/щенту, на/весні, з/рання.
3. Правильно утворено форми ступенів порівняння прислівника в рядку:
А глибоко — глибше — найглибоко;
Б добре — краще — якнайкраще;
В повно — повше — найповно;
Г дорого — дорогіше — найдорогіше.
4. Укажіть рядок, у якому всі прислівники пишуться окремо:
А одним/єдине, без/відома, на/весну, до/сьогодні;
Б час/від/часу, одна/по/одній, без/упину, на/гора;
В з ранку/до/вечора, не/сьогодні/завтра, де/небудь, по/закону;
Г сам/на/сам, вряди/годи, на/льоту, до/побачення.
Завдання 5-6 передбачають встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позначений цифрою.
5. Установіть відповідність між правилом і написанням прислівників:
А И, тому що основа закінчується на г, к, х |
1 невдовзі.. |
Б И пишеться після ч, ж у прислівниках |
2 насторож.. |
з префіксом по- та у від дієприслівникових |
3 завдяк.. |
прислівниках із суфіксами -ачи (-ячи) |
4 напереваг.. |
В И пишеться після твердого приголосного |
5 лежач.. |
основи прислівника |
|
Г І пишеться після м’якого приголосного основи прислівника |
|
6. Установіть відповідність між прислівником та їх розрядами за значенням.
А Наперекір |
1 Часу |
Б Спересердя |
2 Способу дії |
В Щороку |
3 Мети |
Г Весело |
4 Причини |
5 Міри й ступеня дії |
Завдання 7-8 — завдання відкритої форми.
7. Уставте замість крапок пропущені букви -н- або -нн-.
Невблага..о, напруже..о, зра..я, беззвуч..о.
8. Запишіть речення, розставляючи розділові знаки. Зробіть морфологічний розбір прислівника.
Бо на світі той мудріший хто найдужче любить життя (В. Симоненко).
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
Збирання зошитів
Рефлексія
ü Проаналізуйте результати виконання тестів. Запишіть теми, які вам потрібно повторити.
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
► Індивідуальне завдання з повторення вивченого
ДОДАТОК ДО УРОКУ
Оцінювання контрольного тесту
Тип завдання |
Завдання закритої форми |
Завдання відкритої форми |
||||||
з вибором однієї відповіді |
на встановлення відповідності |
|||||||
Номер завдання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
Варіант 1 |
в |
а |
г |
б |
А-, Б-, В-, Г- |
А-,3 Б-4, В-2, Г-1 |
||
Варіант 2 |
в |
г |
в |
а |
А-3,Б-5, В-4, Г-1 |
А-3, Б-1, В-4, Г-2 |
||
Кількість балів |
1 |
1 |
1 |
1 |
2 |
2 |
2 |
2 |