Українська мова 8 клас - розробки уроків до підручника М. І. Пентилюк - 2016 рік
СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ.
ПРОСТЕ УСКЛАДНЕНЕ РЕЧЕННЯ. РЕЧЕННЯ З ОДНОРІДНИМИ ЧЛЕНАМИ (8 ГОД)
Урок 34. Речення з кількома рядами однорідних членів.
Мета: ознайомити учнів з поняттям про речення з кількома рядами однорідних членів, сформувати в школярів уміння й навички знаходити однорідні члени, різні ряди однорідних членів в одному реченні, правильно розставляти розділові знаки та інтонувати речення з кількома рядами однорідних членів речення; розвивати вміння складати речення з кількома рядами однорідних членів та використовувати їх у процесі складання усних і писемних висловлювань; виховувати почуття прекрасного й розуміння.
Обладнання: підручник, дидактичний матеріал.
Тип уроку: формування практичних умінь і навичок.
Хід уроку
I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ О Перевірка домашнього завдання.
ü Повторення вивченого теоретичного матеріалу.
ü Бесіда.
— Які речення називаються однорідними?
— Які є види зв’язку між однорідними членами?
— За допомогою яких сполучників поєднуються однорідні члени речення?
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
ü Гра «Хто швидше?».
Зберіть на швидкість речення з однорідними членами з поданих слів.
При березі, у діток, пробігала, про літо, вода, тихім, купальне, питала. Спасибі Вам, тепло, ночі, і довгі, мамо, за Ваше, недоспані.
III. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
ü Опрацювання теоретичного матеріалу (с. 136).
ü Списування речень, визначення рядів однорідних членів (вправа 205).
ü Мовознавче дослідження.
Опрацювання таблиці (с. 138).
ü Граматичний практикум.
Виписування з підручника фізики (хімії, алгебри) речень з однорідними членами, з'єднаними єднальними, протиставними та розділовими сполучниками (вправа 208).
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
ü Гра «Хто швидше?».
Складання речень із кількома рядами однорідних членів за поданими схемами (вправа 209).
ü Комунікативний практикум.
Складання й запис інтерв’ю з відомою особою нашої держави про психологічні якості, що сприяють їй досягати успіху (вправа 211).
ü Складання діалогу за фотографією (вправа 212).
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Опрацювати теоретичний матеріал § 20, виконати вправу 213.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
ü Заповнення картки.
Картка самооцінювання роботи на уроці
ТВЕРДЖЕННЯ |
ТАК (+) |
НІ (-) |
Я повторив(ла) раніше вивчений матеріал. Я висловив(ла) нові ідеї. Я плідно понрацював(ла) на уроці. Я можу скласти узагальнювальну розповідь із наведенням прикладів. Мої очікування від уроку виправдалися. |
Картку можна роздрукувати з електронного додатка.