Українська мова 8 клас - розробки уроків до підручника М. І. Пентилюк - 2016 рік
СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ.
ПРОСТЕ УСКЛАДНЕНЕ РЕЧЕННЯ. РЕЧЕННЯ З ОДНОРІДНИМИ ЧЛЕНАМИ (8 ГОД)
Урок 35. Однорідні й неоднорідні означення.
Мета: дати учням поняття про однорідні й неоднорідні означення; формувати вміння розрізняти їх у реченнях, доцільно використовувати у власному мовленні, правильно виділяти їх на письмі, виразно читати речення з однорідними й неоднорідними членами; розвивати спостережливість, кмітливість, образне й логічне мислення, творчу уяву; формувати пізнавальну, комунікативну, творчу, соціальну компетентності; виховувати почуття прекрасного, любов до природи.
Обладнання: підручник, дидактичний матеріал.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
ü Перевірка домашнього завдання.
ü Робота з текстом.
Вивчальне читання тексту, визначення його теми, головної думки та стильової приналежності; усний переказ тексту. Віднайдення речень з однорідними членами, характеристика однорідних членів (визначення, до якого слова в реченні їх можна віднести, що означають, на які питання відповідають) (вправа 214).
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
ü Проблемні запитання.
— Чи є однорідними, на вашу думку, означення короткий осінній (день), свою жовтогарячу (голову)? А темне, всипане зорями (шатро)? Аргументуйте свою думку.
III. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
ü Опрацювання теоретичного матеріалу (с. 142).
ü Стилістично-морфологічний практикум.
Виразне читання тексту, визначення його стилю; виписування прислівників та їх морфологічний розбір (вправа 216).
ü Робота в парах.
Виразне читання речень уголос із відповідною інтонацією, коментування постановки пропущених розділових знаків, синтаксичний розбір речення (вправа 217).
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
ü Робота з ілюстрацією.
Складання міні-висловлювання за репродукцією з використанням однорідних і неоднорідних означень (вправа 219).
ü Комунікативний практикум.
Розігрування діалогів з теми «Готуємося до подорожі» з використанням однорідних і неоднорідних означень (вправа 224).
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Опрацювати теоретичний матеріал § 21, виконати вправу 225.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
ü Бесіда.
— Що нового ви дізналися на уроці?
— Чим збагатилися? З якими труднощами зустрілися?
— Чи задоволені результатами роботи?
— Що не вдалося? Чому?