Українська мова 8 клас - розробки уроків до підручника М. І. Пентилюк - 2016 рік
СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ.
РЕЧЕННЯ З ВІДОКРЕМЛЕНИМИ ЧЛЕНАМИ (18 ГОД)
Урок 63. Розвиток мовлення. Інтерв'ю в публіцистичному стилі.
Мета: поглибити знання про публіцистичний стиль, навчити школярів складати інтерв'ю в публіцистичному стилі; розвивати критичне мислення, мовну культуру; виховувати повагу до людини.
Обладнання: підручник, дидактичний матеріал.
Тип уроку: формування умінь і навичок.
Хід уроку
I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
ü Перевірка домашнього завдання.
ü Завдання учням.
Виразне читання учнівського твору, визначення типу мовлення тексту, з'ясування актуальності висвітленої автором теми, виділення мікротем тексту. Складання плану у вигляді запитань (вправа 364).
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
ü Проблемне завдання.
Усі ви неодноразово чули інтерв'ю з видатними людьми, політиками, зірками. Дайте визначення слова інтерв'ю та спробуйте сформулювати правила ведення інтерв'ю.
(Використовується метод «Мозковий штурм».)
III. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
ü Опрацювання теоретичного матеріалу (с. 253).
ü Опрацювання інтерв'ю.
Читання уривку з інтерв'ю журналіста із чемпіонкою Європи з боксу українкою Наталією Бірюк, аналіз його тематичного спрямування, особливостей побудови питань, їхньої послідовності, змістове наповнення відповідей (вправа 365).
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
ü Складання інтерв'ю з відомим українським музикантом Святославом Вакарчуком (вправа 366).
ü Комунікативний практикум.
Складання питань для інтерактивного інтерв'ю-опитування, у якому треба з'ясувати громадську думку з певної проблеми (вправа 368).
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Виконати вправу 370.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
ü Бесіда.
— Як ви почували себе в ролі журналіста?
— Що сподобалося, що видалося складним чи нецікавим?
— Чи хотіли б ви стати журналістом у майбутньому?