Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Українська мова 8 клас - Уроки ІІ семестр - 2013 рік

Урок 55. Поняття про відокремлення

Схема

Додаток 1

Прочитайте текст із належною інтонацією. Випишіть речення з відокремленими членами. Відокремлені члени речення підкресліть.

Велика вереснева тиша

Велика вереснева тиша стоїть над землею. Село, зачароване зоряним небом, хороше синіє розкиданими хатками. Дорожнім відволоженим пилом, терпкими коноплями й дозрілими садами пахне ніч. Зрідка спросоння заскрипить журавель або гупне біля якогось похиленого тину росяне яблуко. Проллється шипучим соком на траву — і знову тиша, мов у доброму сні. Тільки лапаті соняшники, наче матері, простягають на схід обважнілі руки, на яких спочивають голівки малих соняшників, повних дрімливого цвіту.

Посеред неба гнеться на південь Чумацький Шлях. Між його доспілими зорями тремтить і осипається на край землі срібний пилок.

Зі шляху обізвалася неголосна доладна пісня. У далекому полі підвівся пізній місяць. У низині, за городами, по-осінньому тривожились перелітні птахи. А пісня сумувала під густим склепінням лип, на яких ще неяскравою порошею починала колихатися місячна доріжка.

(За М. Стельмахом)

Додаток 2

Відновіть речення, поширивши їх відокремленими членами з довідки. Підкресліть відокремлені члени речення. Усно поясніть умови їх відокремлення.

1. Ріка, ..., виявилася неглибокою.

2. Там летять із гір потоки, ...

3. Біля берега, ..., вода була зеленава.

Довідка. Обганяючи вітри; під вербами; всупереч нашим сподіванням.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.