Українська мова 8 клас - Уроки ІІ семестр - 2013 рік

Урок 36. Розвиток мовлення № 9. Діалог, складений на основі телепередач, його розігрування в різних стилях мовлення

Додаток 1

1. Канал «1+1». Телепередача про країни, які небезпечно відвідувати, маючи туристичні путівки. Знімальна група — це суперкоманда двох відчайдухів. Мандрівник-екстремал Дмитро Комаров й оператор Олександр Дмитрієв пробираються до найбільш таємничих куточків планети. Їх не лякають ні гори, ні джунглі, ні навіть страшні звичаї диких племен. Потрапивши в далеку країну, команда на кілька місяців оселяється в ній. Лише так можна по-справжньому зрозуміти країну, побачити її зсередини, познайомитися з найцікавішими людьми. Автор, сценарист, режисер і ведучий — Дмитро Комаров.

2. Канал «СТБ». Це телешоу є унікальним проектом, де незмінна ведуча Надія Матвєєва завжди радо зустрічає відомих гостей, обізнаних у різних сферах життя: кулінарії, психології, спорті, дизайні. У цій передачі дуже багато корисних порад, які дають телеглядачам справжні майстри своєї справи.

3. Канал «Перший національний». Ця передача переконає вас, що здобувати знання можна легко і весело, глядачі мають можливість отримати якісно нові знання, дізнатися про те, чого не навчають у школах та вишах. Цей проект — лекторій за різними напрямами: образотворче мистецтво й література, історія та музика, психологія і філософія, розвиток громадянського суспільства та новітні технології. Ведучий Геннадій Попенко запрошує професійних лекторів, серед яких відомі науковці та викладачі провідних українських університетів, вони відкриють глядачам нові факти й погляди на важливі історичні події в Україні та світі, на життя й діяльність видатних українців різних часів.

Таблиця 1

Типи телепередач

Типи телепередач

Приклади телепередач

Інформаційні

Науково-пізнавальні

Навчальні

Художньо-публіцистичні

Розважальні

Заповніть порожні колонки в таблиці.

Додаток 2

Стилі мовлення

Назва стилю

Сфера

застосування

Мета

спілкування

Основні види висловлювань

Розмовний

Обмін

інформацією,

думками,

установлення

відносин

Науковий

Наука, техніка, освіта

Виступи, доповіді, лекції, монографії, підручники

Офіційно-діловий

Офіційні

відносини

Регулювання

відносин

між людьми,

підприємствами,

установами

Публіцистичний

Формування ставлення людей до суспільно важливих справ

Художній

Мистецтво слова (фольклор, художня література)

Оповідання, повісті, романи, п’єси, вірші, казки, легенди тощо

Конфесійний

(церковний)

Регулювання відносин між людьми і церквою

Додаток 3

Завдання 1 Складіть діалог у публіцистичному стилі за програмою«Суспільний університет» (10—12 реплік).

Опорні слова і вислови: Едуколог і психолог Катерина Яресько. Формування майбутньої успішної особистості — завдання сучасності. Довготривалі експерименти вчених. Програма американської освіти «Інструменти розуму». Стресостійкість. До успіху гарантовано приводять певні риси характеру: витримка, самоконтроль, енергійність, соціальний інтелект, вдячність та допитливість.

Завдання 2 Складіть діалог у науковому стилі за програмою ««Світ навиворіт», 6-й випуск (10—12 реплік).

Опорні слова і вислови: Танзанія. Кіліманджаро — найвища гора Африки.

Містечко Моші. Схід Африки. Сплячий вулкан. Підготовка спорядження до походу. Команда портерів (носильників) та гід із ведучим й оператором. Фізичні відчуття, коли людина піднімається на висоту. Зміна температури: від спеки біля підніжжя гори та на горі Кіліманджаро до -14°С. Особливий вид трави заввишки з триповерховий дім. Дружні відносини. Витривалість. На горі український прапор, недалеко розташований кратер і навколо льодовики. Гора заввишки 5850 м.

Завдання 3 Складіть діалог у розмовному стилі за програмою ««Все буде добре» (10—12 реплік).

Опорні слова і вислови: Рубрики телепередачі. Сімейне здоров’я (Костянтин Зеленський). Фізичне тренування (Аніта Луценко). Секрети краси (Ольги Мєтєльська). Рецепти кулінарії (шеф-кухар Ектор Хіменес- Браво, Тетяна Литвинова, Алла Ковальчук). Дієтологія (Світлана Фус). Краса і мода. Сімейна психологія. Правила вибору продуктів, одягу та побутової техніки. Дизайн одягу, інтер’єру (Ольга Волкова).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.