Музичне мистецтво 1 клас
Конспекти уроків

Урок 19

Пісня, танець, марш


Мета уроку: визначити ознаки пісні, танцю, маршу як трьох типів музики. Дати поняття «танець». Розвивати в учнів музичний слух, чуття ритму. Виховувати любов до музики, підтримувати бажання брати участь у різноманітній музичній діяльності.

Очікувані результати: учні мають уявлення про головні ознаки найпростіших типів музики (пісня, танець, марш), пояснюють терміни «марш» і «танець», виразно співають, ритмічно рухаються під музику, висловлюють власні враження про музичні твори, обирають потрібні музичні інструменти для ритмічного супроводу музики.

Обладнання:      

Тип уроку: комбінований; урок поглиблення теми, засвоєння нових знань.

Домінанти уроку: 

— пісня, танець, марш;

— танець;

— полька, вальс.


1. Організаційний етап

1.1. Вхід до класу під музику.

1.2. Перевірка присутності учнів:

кількість за списком _____,

кількість присутніх на уроці _____,

відсутніх _____.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.


2. Орієнтовний план уроку

2.1. Вхід до класу під звучання «Маршу» В. Сильвестрова.

2.2. Музичне привітання.

2.3. Розспівування. Виконання в русі поспівки «Завітайте всі до нас» — як пісню, як марш.

2.4. Бесіда за темою уроку.

2.5. Створення музичного супроводу до «Маршу» В. Сильвестрова.

2.6. Слухання «Колискової» Л. Ревуцького.

2.7. Музикування. Створення ритмічного супроводу до «Колискової» Л. Ревуцького.

2.8. Бесіда з учнями про танець.

2.9. Виконання в русі пісні А. Філіпенка «Гарний танець гопачок» (або «Танець» А. Лазаренка).

2.10. Слухання «Польки» М. Глінки і «Вальсу» П. Чайковського.

2.11. Виконання вивчених пісень пісенного й танцювального характеру.

2.12. Узагальнення матеріалу уроку.

2.13. Вихід із класу під звучання «Польки» М. Глінки або П. Чайковського (або на розсуд учителя).


3. Актуалізація опорних знань

3.1. Музичне привітання.

3.2. Розспівування.

3.3. Повторення матеріалу попереднього уроку.

3.4. Продовження роботи над піснею «Сніжинки» (муз. Я. Степового).


4. Мотивація навчальної діяльності

4.1. Повідомлення теми уроку.

4.2. Мотиваційна співбесіда з учнями.

Розрізняють три типи музики — пісню, танець і марш. У кожного з них є свої особливості. Визначення характеру звучання музики допоможе краще зрозуміти її образний зміст.


5. Етап засвоєння нових знань

5.1. Бесіда за темою уроку.

5.2. Слухання «Маршу» В. Сильвестрова. Створення музичного супроводу до музики.

5.3. Л. Ревуцький «Колискова». Музикування.

5.4. Знайомство з полькою і вальсом. М. Глінка «Полька», П. Чайковський «Вальс». Слухання, пластичне інтонування, ритмічні вправи.


6. Узагальнення та закріплення знань

— Яка музика прозвучала на уроці?

— Чим відрізняється музика пісні, маршу і танцю?

— За бажанням — завдання в «Робочому зошиті з музичного мистецтва».


7. Підбиття підсумків уроку

На уроці прозвучала пісенна, маршова й танцювальна музика. У кожної з них є свої особливості.


8. Домашнє завдання

Слухати музику.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити