МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО 1 КЛАС
ПОУРОЧНІ ПЛАНИ

Урок 11. ЯК МУЗИКА РОЗПОВІДАЄ ПРО ЗИМУ?


Вступ

Зима – найулюбленіша пора року багатьох митців: їй присвячують вірші, картини і, звичайно, музику. Наприклад, пісня Аркадія Філіпенка «То сніжинки, мов пушинки» теж про зиму.

Спочатку уважно прослухайте її, а потім – розпочніть розучування.


Демонстрація пісні «То сніжинки, мов пушинки»

Розучування пісні «То сніжинки, мов пушинки»


Продовження розучування пісні «Веселі чобітки»

Пісню Володимира Верменича «Веселі чобітки» ми розпочали розучувати її на минулому уроці і обов’язково повинні виконати сьогодні! Однак спочатку пригадаємо, що запам’ятали з минулого уроку.


Караоке. Пісня «Веселі чобітки»


Слухання. Український народний танець «Метелиця»

Ви помітили, що сніжинки, немов звуки музики, рухаються то вгору, то вниз, а то й затримуються на місці? А ви знаєте, як називається природне явище, коли здіймається сильний вітер і сніжинки вихором кружляють у повітрі? Метелиця. Отже, послухаймо український народний танець «Метелиця» і уявімо, що зиму малює не лише ця жвава, грайлива, легка музика, але й рух танцю.


Завдання

Які твори про зиму звучали на уроці?

У виконанні яких інструментів прозвучав український народний танець «Метелиця»?


Підсумки уроку

Сьогодні музика розповіла нам про те, що зима, хоч і сувора, але дуже цікава і гарна пора року. Про це ми дізналися з пісні Аркадія Філіпенка «То сніжинки, мов пушинки» та з музики українського народного танцю «Метелиця».Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити