МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО 1 КЛАС
ПОУРОЧНІ ПЛАНИ

Урок 19. МУЗИКА РОЗПОВІДАЄ ПРО КАЗКОВИХ ГЕРОЇВ


Вступ

Є незвичайні казки – музичні. У них кожен герой зображений певною музикою.Про це ми дізнаємося згодом! Спочатку повторимо і виконаємо пісню Якова Степового «Сніжинки». У ній теж усе виглядає справді казково.


Продовження розучування пісні «Сніжинки»

Караоке. Пісня «Сніжинки»


Демонстрація української народної пісні «Веселі гуси»

Розучування пісні «Веселі гуси»


Бесіда перед слуханням. П. Чайковський. «Баба Яга»

Казкові герої бувають різними. Наприклад, Івасик-Телесик, Іван-царевич, Котигорошко, Снігуронька, Дід Мороз – роблять добрі справи, допомагають людям.

А хто їм заважає? Напевне, найчастіше – Баба Яга. Послухайте, як про неї розповідається в одній казці: «Вранці прокинулася Баба Яга - кістяна нога у своїй хатиночці на курячих ніжках. Дивиться – немає Івана-царевича. Кинулася навздогін з усіх сил. На залізній ступі скаче, тичкою поганяє, мітлою слід замітає – тільки вітер свистить, хмари розганяє...».

Прослухаймо п’єсу Петра Чайковського «Баба Яга» і поміркуймо, як Баба Яга зображена в музиці!


Слухання. П. Чайковський. П’єса «Баба Яга»


Завдання

Якими засобами розповіла музика про Бабу Ягу?

Назвіть композитора, який написав пісню «Сніжинки».

Який настрій створює українська народна пісня «Веселі гуси»?


Підсумки уроку

Сьогодні на уроці ми повторили і виконали пісню «Сніжинки», розпочали вивчення української народної пісні «Веселі гуси», а також прослухали п’єсу Петра Чайковського «Баба Яга» і звернули увагу на засоби, якими музика розповіла нам про неї. А головне те, що ми зазирнули в особливий світ – світ музичної казки.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити