МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО 1 КЛАС
ПОУРОЧНІ ПЛАНИ

Урок 20. МУЗИКА РОЗПОВІДАЄ ПРО ПРИРОДУ


Вступ

Життя навколо нас звучить найрізноманітнішими мелодіями. Природа має безліч звуків. Їх досить багато, адже до природного світу відносяться не тільки шелест дерев, завивання вітру, дзюркотіння струмка, але й тварини, птахи і, власне, самі люди. До речі, про птахів. Повторіть і виконайте вже відому нам українську народну пісню «Веселі гуси».


Продовження розучування. Українська народна пісня «Веселі гуси»

Караоке. Українська народна пісня «Веселі гуси»


Бесіда перед слуханням. С. Прокоф’єв. «Ходить місяць над лугами»

Життя кожної людини завжди тісно пов’язане з природою. Краса навколишнього світу викликає захоплення у поетів, художників, композиторів. Наприклад, видатний російський композитор Сергій Прокоф’єв у музичній п’єсі «Ходить місяць над лугами» висловив свої почуття. Зверніть увагу на те, якими засобами він зобразив природу.


Слухання. С. Прокоф’єв. «Ходить місяць над лугами»


Аналіз прослуханого твору

Про що розповіла нам музика?

Якою була прослухана музика: спокійною чи схвильованою, тихою чи голосною, швидкою чи повільною, пісенною чи танцювальною?


Завдання

Які звуки природи викликають у вас захоплення?

Як відобразив природу С. Прокоф’єв у творі «Ходить місяць над лугами»?

Про що розповідається в українській народній пісні «Веселі гуси»?


Підсумки уроку

Сьогодні музика розповідала нам про природу. Ми повторили і виконали українську народну пісню «Веселі гуси», а також прослухали музичну п’єсу видатного російського композитора Сергія Прокоф’єва «Ходить місяць над лугами».

Бережімо природу – безмежну скарбницю музики!


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити