МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО 1 КЛАС
ПОУРОЧНІ ПЛАНИ

Урок 27. МУЗИКА ВЕСНИ


Вступ

Про весну композитори складають музичні твори, художники малюють картини, поети – складають вірші... Кожен народ складає пісні на честь весни, на честь сонечка, яке знову дарує нам своє тепло. Пригадаймо і виконаймо українську народну пісню «Вийди, вийди, сонечко».


Продовження розучування пісні «Вийди, вийди, сонечко»

Караоке. Пісня «Вийди, вийди, сонечко»


Розповідь про весняні обряди

Весна-красна, пробуджена жайворонком і першими сонячними променями та потічками, прийшла на землю.

Наші предки вважали весну початком нового року. Із сивої давнини прийшов до нас обряд закликання весни, який супроводжувався піснями-веснянками, випіканням обрядового печива та зустріччю птахів.

Головний музичний подарунок цій порі року – це веснянки (пісні, якими народ вітає прихід весни).

Спробуймо й ми привітати весну!

А допоможе нам українська народна пісня-гра «Подоляночка».


Демонстрація української народної пісні-гри «Подоляночка»

Розучування. Пісня-гра «Подоляночка»


Слухання та гра. «Гра в зайчика» в обробці М. Леонтовича

Навесні прокидається природа; цій порі року радіють не тільки дорослі та дітлахи, але й тваринки. Композитори зображають це у своїх творах. Пограймося разом під мелодію народної веснянки в обробці відомого українського композитора Миколи Леонтовича.


Розповідь про збереження народних пісень

Веснянки та традиції їх виконання з іграми та танцями збереглися завдяки фольклористам і композиторам. Фольклористи записували та описували у книгах обряди і пісні, композитори прикрашали ці пісні – так народжувались обробки. Мелодію, яку ми прослухали, Микола Леонтович створив із малесенької народної веснянки-гри.


Завдання

Які пісні називають веснянками?

Про що розповідається у веснянці «Подоляночка»?

Хто з відомих українських композиторів зробив із веснянки-гри обробку під назвою «Гра в зайчика»?


Підсумки

Сьогодні на уроці ми вітали прихід весни. І не просто вітали, але й співали і танцювали, - зокрема, пригадали та виконали українську народну пісню «Вийди, вийди, сонечко», почали вивчати пісню-гру «Подоляночка», а також погралися під мелодію веснянки-гри «Гра в зайчика» в обробці Миколи Леонтовича.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити