МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО 1 КЛАС
ПОУРОЧНІ ПЛАНИ

Урок 31. МУЗИЧНИЙ ДОЩИК


Вступ

Калину українці здавна вважають символом душевної краси, радості і сімейного щастя! З давніх-давен вона згадується у народних казках, переказах, прислів’ях і приказках. Наприклад, є приказка: “Любуйся калиною, коли цвіте, а дитиною, коли росте”.

Крім того, про калину існує чимало віршів і гарних пісень. Сьогодні ми прослухаємо та почнемо розучування української народної пісні “Ой єсть в лісі калина”.


Демонстрація пісні “Ой єсть в лісі калина”

Розучування пісні “Ой єсть в лісі калина”


Демонстрація пісні „Іди, іди, дощику”

Калина з давніх-давен надихає народ на створення різноманітних пісень. Ми знаємо, що природа сама є чудовим музикантом, адже в неї стільки інструментів: шум вітру, шелест листя, дзюркотіння води... Одним із таких музикантів є дощик. Як гарно він виконує ритм (відстукує довгі та короткі звуки).

Прослухайте і розпочніть вивчення української народної пісеньки „Іди, іди, дощику”.


Розучування пісні „Іди, іди, дощику”


Слухання. В. Косенко. „Дощик”

Для багатьох дощ під час спеки є справжнім другом. І це стосується не тільки людей чи тваринок, адже він дарує свою вологу квітам, травам, допомагає вбирати землю в різнокольоровий килим, а люди без нього не зберуть багатий урожай.

Прослухайте твір українського композитора Віктора Косенка „Дощик” і скажіть, які образи намалювала ваша уява під музику.


Аналіз прослуханого твору

У дощика буває різна музика: сумна, весела, дзвінка, голосна, тиха, бурхлива чи спокійна. Віктор Косенко уявляв дощик, який грає на фортепіано. Опишіть, який дощ Ви уявили.


Завдання

Хто є автором пісень „Ой єсть в лісі калина” та „Іди, іди, дощику”?

На якому музичному інструменті виконаний твір Віктора Косенка „Дощик”?


Підсумки уроку

Сьогодні на уроці ми познайомились із ще одним музикантом – дощиком, з українськими народними піснями „Ой єсть в лісі калина” та „Іди, іди, дощику”, а також прослухали музичний твір Віктора Косенка „Дощик”.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити