МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО 1 КЛАС
ПОУРОЧНІ ПЛАНИ

Урок 31. МУЗИЧНИЙ ДОЩИК


Вступ

Калину українці здавна вважають символом душевної краси, радості і сімейного щастя! З давніх-давен вона згадується у народних казках, переказах, прислів’ях і приказках. Наприклад, є приказка: «Любуйся калиною, коли цвіте, а дитиною, коли росте».

Крім того, про калину існує чимало віршів і гарних пісень. Сьогодні ми прослухаємо та почнемо розучування української народної пісні «Ой єсть в лісі калина».


Демонстрація пісні «Ой єсть в лісі калина»

Розучування пісні «Ой єсть в лісі калина»


Демонстрація пісні «Іди, іди, дощику»

Калина з давніх-давен надихає народ на створення різноманітних пісень. Ми знаємо, що природа сама є чудовим музикантом, адже в неї стільки інструментів: шум вітру, шелест листя, дзюркотіння води... Одним із таких музикантів є дощик. Як гарно він виконує ритм (відстукує довгі та короткі звуки).

Прослухайте і розпочніть вивчення української народної пісеньки «Іди, іди, дощику».


Розучування пісні «Іди, іди, дощику»


Слухання. В. Косенко. «Дощик»

Для багатьох дощ під час спеки є справжнім другом. І це стосується не тільки людей чи тваринок, адже він дарує свою вологу квітам, травам, допомагає вбирати землю в різнокольоровий килим, а люди без нього не зберуть багатий урожай.

Прослухайте твір українського композитора Віктора Косенка «Дощик» і скажіть, які образи намалювала ваша уява під музику.


Аналіз прослуханого твору

У дощика буває різна музика: сумна, весела, дзвінка, голосна, тиха, бурхлива чи спокійна. Віктор Косенко уявляв дощик, який грає на фортепіано. Опишіть, який дощ Ви уявили.


Завдання

Хто є автором пісень «Ой єсть в лісі калина» та «Іди, іди, дощику»?

На якому музичному інструменті виконаний твір Віктора Косенка «Дощик»?


Підсумки уроку

Сьогодні на уроці ми познайомились із ще одним музикантом – дощиком, з українськими народними піснями «Ой єсть в лісі калина» та «Іди, іди, дощику», а також прослухали музичний твір Віктора Косенка «Дощик».


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити