МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО 2 КЛАС
ПОУРОЧНІ ПЛАНИ

Урок 4. ТАНЕЦЬ НА ТАНЦЮВАЛЬНОМУ МАЙДАНЧИКУ


Вступ

Сьогодні ми розпочнемо вивчати другого з «китів», на яких тримається музика - танець. Але спочатку ми пригадаємо і проспіваємо пісню «Школяр».


Продовження розучування пісні «Школяр»

Караоке. Пісня «Школяр»


Розповідь про дуду, дударів

Дуда, або «коза» - свого часу надзвичайно поширений український музичний інструмент. Він складається зі шкіряного міху та дудок. Музикант-дудар дує в одну з дудок (для нагнітання повітря в міх) і перебирає пальцями на іншій дудці (щоб вийшла мелодія).

Цей старовинний народний духовий інструмент відомий у багатьох країнах світу: у Польщі його називають козою, в Болгарії – гайдою, а в Україні – дудою, а музикантів, які грають на ньому, – дудариками.

Прослухайте і розучіть пісню «Ой заграйте, дударики». Її написали український композитор Аркадій Філіпенко та поет Володимир Панченко.


Демонстрація пісні «Ой заграйте, дударики»


Розучування пісні «Ой заграйте, дударики»


Розповідь про танці. Вальс, полька

Танці, як і пісні, звучать за різних життєвих обставин. Місце, де відбувається танець, називають «танцювальним майданчиком». Танців існує дуже багато. Для деяких з них є певні рухи та музика. Саме до таких належать два танці, про які ми сьогодні дізнаємося. Це – полька і вальс.

Музика польки легка, енергійна, рухлива. Її рухи – це стрибки, приставні кроки та притупи.

Музика вальсу плавна, урівноважена, вишукана, тридольна. Її рухи плавні, м’які та ніжні.

Вальс і полька суттєво відрізняються. Переконатися в цьому вам допоможуть два твори: «Італійська полька» Сергія Рахманінова та вальс із балету Петра Чайковського «Спляча красуня».

Зверніть увагу на настрій та характер музики, її мелодію; визначте акценти.


Слухання. С. Рахманінов. «Італійська полька». П. Чайковський. Балет «Спляча красуня». Вальс


Аналіз прослуханих творів

Які образи виникли у вашій уяві під час прослуховування танців?

Яка з мелодій вам сподобалася більше? Чому?


Завдання

Опишіть дуду. Пригадайте, як ще назви має цей музичний інструмент.

Вальс із якого балету ми прослухали сьогодні? Хто його автор?

Порівняйте два танці: вальс і польку. Які особливості має кожен із них?


Підсумки уроку

Сьогодні ми розпочали знайомство з другим «китом», на якому «тримається» музика, з танцем! У цьому нам допомогли такі твори: «Італійська полька» Сергія Рахманінова та Вальс із балету Петра Чайковського «Спляча красуня». Ми дізналися, що танці, як і пісні, звучать за різних життєвих обставин. А також познайомилися з давнім українським музичним інструментом – дудою і розпочали вивчення пісні «Ой заграйте, дударики».


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити