МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО 2 КЛАС
ПОУРОЧНІ ПЛАНИ

Урок 9. МУЗИКУ НАРОДИЛО ЖИТТЯ


Вступ

Немає жодного явища в природі, ні однієї події в житті, які не могла б відобразити музика. Вона насправді настільки могутня, адже музику народило саме життя. Усе, що є в ньому, музика намагається зобразити, виразити. І це вона робить власними специфічними засобами: через мелодію, ритм, темп, динаміку та тембр.

Прослухайте пісню „Любіть Україну” і визначте, про що в ній розповідається. А потім розпочнемо її розучувати.


Демонстрація пісні „Любіть Україну”

Розучування пісні „Любіть Україну”


Розповідь про пульс у музиці

Музика маршу має чіткий, виразний пульс. Що називають „пульсом” у музиці? Наприклад, коли лікар приходить до хворого, він передусім рахує його пульс. Якщо людина хвора, хвилюється чи поспішає, то його пульс буде нерівним, частим, перериватиметься. Якщо ж людина спокійна, то і пульс її буде рівномірним. Так і в музиці ми відчуваємо зміни в пульсі – залежно від характеру музики; від того, про що вона розповідає.

Послухайте “Запорізький марш”, який склав бандурист Євген Адамцевич, і вказівним пальцем руки відбийте пульс цієї музики.


Слухання. Є. Адамцевич. “Запорізький марш”


Аналіз прослуханого твору

У музиці „Запорізького маршу” ми чуємо героїчне минуле нашої країни. Завдяки вираженому в марші героїчному, піднесеному настрої ми відчуваємо гордість і відвагу. В уяві виникають образи славного козацького минулого нашої Батьківщини.

Опишіть свої враження від прослуховування „Запорізького маршу” Євгена Адамцевича.


Завдання

Якими спеціальними засобами виразності музика описує життя?

Як ви розумієте поняття „пульсу” в музиці?


Підсумки уроку

Сьогодні на уроці ми переконалися, що основою музики, незалежно від типу, до якого вона належить, завжди є життя. Крім того, ми розпочали вивчати пісню „Любіть Україну”, а також на прикладі „Запорізького маршу” Євгена Адамцевича розкрили поняття пульсу в музиці.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити