МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО 2 КЛАС
ПОУРОЧНІ ПЛАНИ

Урок 9. МУЗИКУ НАРОДИЛО ЖИТТЯ


Вступ

Немає жодного явища в природі, ні однієї події в житті, які не могла б відобразити музика. Вона насправді настільки могутня, адже музику народило саме життя. Усе, що є в ньому, музика намагається зобразити, виразити. І це вона робить власними специфічними засобами: через мелодію, ритм, темп, динаміку та тембр.

Прослухайте пісню «Любіть Україну» і визначте, про що в ній розповідається. А потім розпочнемо її розучувати.


Демонстрація пісні «Любіть Україну»

Розучування пісні «Любіть Україну»


Розповідь про пульс у музиці

Музика маршу має чіткий, виразний пульс. Що називають «пульсом» у музиці? Наприклад, коли лікар приходить до хворого, він передусім рахує його пульс. Якщо людина хвора, хвилюється чи поспішає, то його пульс буде нерівним, частим, перериватиметься. Якщо ж людина спокійна, то і пульс її буде рівномірним. Так і в музиці ми відчуваємо зміни в пульсі – залежно від характеру музики; від того, про що вона розповідає.

Послухайте «Запорізький марш», який склав бандурист Євген Адамцевич, і вказівним пальцем руки відбийте пульс цієї музики.


Слухання. Є. Адамцевич. «Запорізький марш»


Аналіз прослуханого твору

У музиці «Запорізького маршу» ми чуємо героїчне минуле нашої країни. Завдяки вираженому в марші героїчному, піднесеному настрої ми відчуваємо гордість і відвагу. В уяві виникають образи славного козацького минулого нашої Батьківщини.

Опишіть свої враження від прослуховування «Запорізького маршу» Євгена Адамцевича.


Завдання

Якими спеціальними засобами виразності музика описує життя?

Як ви розумієте поняття «пульсу» в музиці?


Підсумки уроку

Сьогодні на уроці ми переконалися, що основою музики, незалежно від типу, до якого вона належить, завжди є життя. Крім того, ми розпочали вивчати пісню «Любіть Україну», а також на прикладі «Запорізького маршу» Євгена Адамцевича розкрили поняття пульсу в музиці.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити