МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО 3 КЛАС
ПОУРОЧНІ ПЛАНИ

Урок 33. ТРИ ОСНОВНІ ГРУПИ ПОБУДОВИ    

Вступ. Основні форми музики
На минулих уроках ми познайомилися з основними формами будови музики: одно-, дво- та тричастинні, а також рондо і варіації. Спробуємо розділити їх на три основні групи.

Слухання. «Танець Анітри» Е. Гріга
Послухайте твір відомого нам норвезького композитора Едварда Гріга, який називається «Танець Анітри» і спробуйте визначити характер музики і будову твору.

Аналіз прослуханого твору
«Танець Анітри» Едварда Гріга – витончений, вигадливий і привабливий; його виконують тільки струнні інструменти з додаванням дзвінких срібних ударів трикутника.
Цей твір написаний у великій тричастинній формі, але головна мелодія повторюється декілька разів, тому можна помилково сприйняти за велике рондо.

Три основні групи побудови музичних творів
Пригадайте основні форми музики і спробуйте об’єднати їх у групи залежно від способу вираження думки.

До першої групи віднесемо музику, що виражає один характер, один настрій, – одночастинну форму. До другої групи віднесемо музику, що виражає поступовий, послідовний розвиток, зміну одного характеру, настрою – варіації. До третьої групи віднесемо музику, в якій контрастно зіставляються два різні настрої, характери, – дво- і тричастинні форми. А також віднесемо до цієї групи музику, в якій контрастно зіставляються три і більше настроїв.

Отже, найважливішими принципами побудови музики є контраст і повторення (просте, змінене – варіативне).

Підсумки уроку

Сьогодні ми перевірили свої знання та вміння визначати будову музичних творів, прослухали «Танець Анітри» Едварда Гріга. Також ми об’єднали музичні твори в групи залежно від способу вираження думки.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити