Мій конспект
ПРИРОДОЗНАВСТВО 1 КЛАС
ВСТУП
УРОК 1 Що вивчає природознавство?
Тема. Що вивчає природознавство?
Мета: дати учням уявлення про природознавство, учити розповідати, що вивчає природознавство, ставити запитання про природу; розвивати вміння працювати в парах і вести прості діалоги; виховувати інтерес до вивчення природи.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні ми починаємо вивчати новий навчальний предмет. Спробуємо разом прочитати його назву по складах. (Діти читають з дошки: «При-ро-до-знав-ство»,)
— Як ви вважаєте, що вивчає природознавство? (Відповіді дітей.)
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Ознайомлення з підручником
— Візьміть до рук підручник і розгляньте його.
— Чим він розпочинається? Насамперед ви бачите обкладинку. Це обличчя (або одяг) книги, це те, що зовні вирізняє її з-поміж інших книжок.
— Яка вона на дотик — цупка чи м’яка?
— З чого зроблена? (З картону)
— Про що розповідає обкладинка підручника «Природознавство»?
— Чи подобається вам малюнок на ній?
— Перегорніть обкладинку — побачите аркуш паперу, що з’єднує її зі сторінками, — це форзац. Форзаців — два.
— Що зображено на першому форзаці? Складіть речення, які починаються словами: «Я бачу...».
— Що зображено на другому форзаці?
— Розгорнемо підручник. Він — ваш помічник. Він відкриє вам чудовий світ природи. Разом із підручником ви здійсните дивовижні мандрівки. З вами помандрують незвичайні казкові герої: їжачок Хитрячок, Сойка Синьокрила, Карасик Золотенко, Сонечко Семикрапочка. Адже вони дуже добре знають усі таємниці природи.
Учитель читає звернення авторів підручника на с. 3-5, ознайомлює учнів з героями і темами мандрівок, з умовними позначеннями, що є у підручнику.
2. Робота за підручником (с. 6-7)
1) Робота в парах.
Розгляньте фотографії на е. 6-7. Що ви побачили на фотографіях? Порівняйте їх. Що об’єднує всі ці зображення? (На них зображена природа.)
— Які підписи можна зробити під фотографіями?
— Природа дуже різноманітна. Природою є Сонце і море, Місяць і зорі, рослини і тварини. Щоб не шкодити природі, зберігати її багатство і красу, потрібно добре її знати і постійно вивчати.
2) Слухання тексту (с. 7).
— Чому людина є частиною природи? (Люди живуть у світі природи.)
— Чому без природи немає життя?
— Природознавство розкаже вам про природу і допоможе зрозуміти її.
3. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
Гра «Поставте своє запитання»
— Світ, що оточує нас, красивий і загадковий. Щоб багато дізнатися про природу, треба вміти ставити запитання.
Учитель пропонує запитання про природу:
— Чому восени жовтіє листя?
— Чому листя опадає на зиму?
— Чому одні птахи відлітають на південь, а інші залишаються на зимівлю?
— Тепер ловіть м’яч і ставте свої запитання, на які хотіли б отримати відповіді на уроках.
V. Підсумок уроку
— Що вивчає природознавство?
— Які допитливі казкові герої мандруватимуть разом із вами?
— Які мандрівки на вас чекають?
— Що таке природа? Наведіть приклади.
— Розкажіть, чому ви любите природу.
Додаток до уроку 1
Гра «Збери прислів’я»
(Хто не береже природу, той шкодить собі сам.)