Мій конспект
ПРИРОДОЗНАВСТВО 1 КЛАС
СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ
УРОК 14 Як потрібно берегти природу?
Тема. Як потрібно берегти природу?
Мета: розповісти учням про необхідність бережливого ставлення до природи; підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати, примножувати природні багатства; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення; закріплювати правила поведінки в природному середовищі.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Що таке природа?
— Яка буває природа?
— Як пов’язані жива і нежива природа?
— Що дає людині природа?
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, чому потрібно дотримуватися правил бережливого ставлення до природи.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 32-33)
— Роздивіться фотографії на с. 32.
— Що на них зображено?
— Чому кажуть, що природа є джерелом краси?
— Як потрібно поводитися серед природи?
— Які правила поведінки серед природи ви знаєте?
Вивчення правил поведінки в природі
Правила поведінки в природі
Будь другом природі. Коли буваєш у природі, дотримуйся таких правил.
✵ Ходи стежками, щоб не витоптувати рослини.
✵ Не ламай гілок дерев і не рви квіток для букета.
✵ У лісі, парку, на луці не кричи, щоб не налякати диких тварин.
✵ Не руйнуй пташиних гнізд, не бери до рук пташині яйця. Цим ти можеш відлякати птахів від їхніх домівок.
Робота в парах
— Розгляньте малюнки на с. 33 вгорі.
— Де відбуваються події? Складіть речення.
— Що сталося із нашими друзями Сонечком та Карасиком?
— Чому вони захворіли?
— Чому природа втрачає красу?
Поміркуйте!
— Розгляньте фотографію на с. 33.
— Що ви бачите? Складіть речення.
— Поміркуйте, як сміття у лісі шкодить рослинам і тваринам.
— Розкажіть, як треба правильно поводитися серед природи.
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Складання корисних порад
— Давайте складемо поради щодо поведінки в природі. Вставте потрібні слова, скориставшись довідкою. Прочитайте отримані правила.
✵ Бережи тварин, пташок та їх (...).
✵ Пам’ятай! Ти в природі (...).
✵ Посади Полий (...).
✵ Узимку нагодуй
✵ Не засмічуй (...).
✵ Люби рідний (...).
Слова для довідок: дитинчат, гість, дерево, квітку, пташок, природу, край.
2. Робота у парах
— Разом із сусідом по парті поміркуйте, що ви скажете хлопчикові, який цілиться у пташку, а що — дівчинці, яка нарвала оберемок квітів?
— Які правила поведінки серед природи вам відомі?
— Як ви можете допомогти природі? (Разом із дорослими посадити восени дерево. Змайструвати годівничку, щоб підгодовувати взимку птахів.)
V. Підсумок уроку
— Уявити людину поза природою неможливо. Повітря, вода, спів птахів, аромат лугів, шелест листя — усе це щедро дарує нам природа, а натомість просить тільки дбайливого, доброго ставлення.
На жаль, ані рослини, ані тварини не можуть говорити. А якщо б могли? Що б вони могли нам сказати? «Давайте жити так, щоб наша Земля була щедрою і прекрасною, щоб на ній дзвінко дзюрчали чисті струмки, дзвеніли голоси птахів, цвіли дивовижні квіти!».