Мій конспект
ПРИРОДОЗНАВСТВО 1 КЛАС
СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ
УРОК 28 Яку користь культурні рослини приносять людям?
Тема. Яку користь культурні рослини приносять людям?
Мета: ознайомити учнів з видами культурних рослин та їх значенням для людини; учити групувати зображення дикорослих і культурних рослин, пояснюючи сутність групування, наводити приклади кожної групи; розвивати логічне мислення, мовлення; виховувати дружелюбність, толерантність.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Відгадайте загадки.
« Сидить дівчина в коморі,
А коса її надворі. (Морква)
✵ На городі молода
Пишні коси розпліта,
У зеленії хустинки
Золоті хова зернинки. (Кукурудза)
✵ Яскраві пелюстки,
І запах пречудовий,
І хочеться усім
Побачити їх знову. (Троянди)
✵ В чистім полі він росте:
На високих ніжках,
В зелених панчішках,
Квіточки блакитні,
Мов оченьки привітні. (Льон)
✵ Стиглий колос на ланах,
Всі комбайни — на жнивах.
Вони ходять з краю в край
І збирають... (урожай).
✵ Соковите, червоненьке,
Круглобоке, солоденьке. (Яблуко)
✵ Лампочка вгорі висіла,
Стала смачна, пожовтіла.
Діти лампочку зірвали,
З апетитом скуштували. (Груша)
— До яких рослин належать рослини, про які йдеться в загадках?
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, яку користь приносять людям культурні рослини.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 66-67)
— Пригадайте, які рослини ростуть у природі самі по собі, а які вирощують люди.
— Що таке дикорослі рослини?
— Які рослини називають культурними? Де їх вирощують?
— Роздивіться фото на с. 66 і розкажіть, які рослини на них зображено.
— Які з цих рослин ростуть у полі?
— До польових культур належать пшениця і жито.
— Поміркуйте: з яких польових культур виготовляють хліб?
— Роздивіться фото на с. 66.
— Як називаються ці групи рослин?
— Закінчить речення.
✵ Овочі — це...
✵ Фрукти — це...
✵ Ягоди — це...
— Назвіть свої улюблені овочі, фрукти, ягоди.
Робота в групах
— Позмагайтеся: хто пригадає більше назв овочів, фруктів, ягід?
— Розгляньте фото і малюнок на с. 67 угорі.
— Що ви бачите?
— Дівчинка питає їжачка: «З якого куща мені можна зривати порічки, а з якого— ще ні?».
— Як ви гадаєте, що їй порадить їжачок Хитрячок?
— Розгляньте фото на с. 67 унизу.
— Які рослини не висаджують на клумбах?
Завдання для друга природи
— Розкажіть, яку культурну рослину вам хотілося б вирощувати. Яку користь вона дає?
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Тест «Так чи ні?»
✵ Чи культурні ці рослини:
Помідор, гарбуз, малина,
Морква, жито, огірки,
Мак, кульбаба, буряки?
(Кульбаба — дикоросла рослина, а мак і малина бувають і культурними, й дикорослими.)
✵ Чи культурні ці рослини:
Кабачки, кавун і дині,
Абрикос і полуниці,
Подорожник і пшениця?
(Подорожник помилково потрапив до переліку культурних рослин.)
2. Робота в парах
— Розкажіть одне одному, які культурні рослини вирощують ваші родини на присадибній чи дачній ділянці.
V. Підсумок уроку
— На які дві групи розподілені всі рослини?
— Які рослини називають культурними? Де їх вирощують?
— Для чого людина вирощує культурні рослини?