Мій конспект
ПРИРОДОЗНАВСТВО 1 КЛАС

СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ

 

УРОК 32 Для чого потрібні свійські тварини?

 

Тема. Для чого потрібні свійські тварини?

Мета: розповісти учням, яку користь приносять свійські тварини людині; розвивати спостережливість, увагу; виховувати дбайливе ставлення до тварин.

ХІД УРОКУ

I.   Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

—  Яких тварин ми можемо зустріти на лісовій галявинці?

—  Як називають тварин, які живуть у лісі?

—  Як називають тварин, які живуть поруч із людиною?

—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, чому всі свійські тварини приносять велику користь людям.

III.        Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.   Робота за підручником (с. 74- 75)

—  Пригадайте, на які групи розподіляють тварин?

—  Як називають тварин, які живуть у природі і самі собі шукають їжу?

—  Як називають тварин, яких утримують люди, годують їх, будують для них житло, піклуються про потомство?

—  Розгляньте фото на с. 74.

—  Поміркуйте: чи є серед комах свійські?

—  Назвіть свійських комах. (Бджола медоносна, тутовий шовкопряд)

—  Що вам відомо про цих комах?

—  Яку користь вони приносять людям?

Читання розповіді Карасика Золотенка (с. 75)

—  Розгляньте фото на с. 74.

—  Поміркуйте: чи існують свійські риби?

—  У річках живуть сазани — дикі коропи. А у ставкових господарствах розводять свійських коропів. їх годують, за потреби навіть лікують і повсякчас доглядають.

—  Розгляньте фото на с. 75.

—  Хто на них зображений?

—  Яких свійських птахів ви знаєте?

—  Що людина отримує від свійських тварин?

 Робота в парах

—  Складіть разом із сусідом по парті розповідь про те, як люди доглядають за свійськими тваринами.

—  Відгадайте загадки.

•   Голодна мукає, а сита — сама молочко дітям дає. (Корова)

•   Хвіст гачком, ніс п’ятачком. (Свиня)

—  Що свійські тварини дають людям?

—  Усі свійські тварини походять від диких. їх колись давно приручили люди.

Завдання для друга природи

—  Дізнайтеся, яких тварин люди приручили першими.

2.   Фізкультхвилинка

IV.    Узагальнення й систематизація отриманих знань

1.      Робота за малюнками

На дошці — малюнки із зображенням тварин: миша, собака, кішка, півень, качка.

—     Яка тварина тут «зайва»? Поясніть чому. (Миша — не свійська тварина, оскільки вона не приносить користі людині.)

—       Розкажіть, яку користь приносять свійські тварини.

2.      Робота над загадками

•    Сама строката, їсть зелене, дає біле. (Корова)

•    Хто не пряде, не тче, а людей одягає? (Баран, вівця)

•    У кого роги довші за хвіст? (Коза)

•    Хвіст гачком, ніс п’ятачком. (Свиня)

—       Як можна назвати всіх цих тварин? (Свійські тварини)

3.      Гра «Добери пару»

—     З’єднайте назви свійських тварин і те, що від них отримує людина.

—    Чому всі свійські тварини приносять велику користь людям?

V.    Підсумок уроку

—    Що нового ви дізналися на уроці?

—    Яких тварин називають свійськими?

—    Яких тварин називають дикими?

—    Назвіть диких тварин нашого краю.

—    Назвіть свійських тварин нашого краю.

—    Як люди доглядають за свійськими тваринами?





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити