Мій конспект
ПРИРОДОЗНАВСТВО 1 КЛАС
СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ
УРОК 36 Чим звірі відрізняються від інших тварин?
Тема. Чим звірі відрізняються від інших тварин? Мета: ознайомити учнів з головними істотними ознаками звірів; збагатити знання новими відомостями про живлення звірів; виховувати любов до рідного краю.
ХІД УРОКУ
Організаційний момент
1.. Повідомлення теми і мети уроку
— Яких тварин вам доводилося спостерігати в природі, зоопарку, в парку?
— Тема нашого уроку — «Звірі». Ви дізнаєтеся, як відрізнити звірів, тварин та як звірі вигодовують своїх малюків.
ІІ Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
... Бесіда
— Розгляньте малюнки (гепард, морж, кит, кажан, дельфін, олень, олень, кінь, корова, коза, носоріг, жираф, їжак, лисиця, вовк, тхір, лев. рись, білка, ведмідь, кабан).
— Кого ви бачите на малюнках?
— Хто «зайвий»: гепард, морж, акула, кит?
— Назвіть серед них звірів, (Гепард, морж, кит)
— Назвіть ознаки звірів. (Тіло вкрите шерстю, 4 кінцівки)
— Чи є літаючі звірі? (Кажан)
— Чиє плаваючі звірі? (Синій кит, дельфін)
— Як звірів відрізнити від інших тварин?
— Усі звірі вигодовують своє потомство молоком. Тому їх ще називається савцями.
1. Робота за підручником (с. 82-83)
— Розгляньте малюнки на с. 82 вгорі.
— Яких тварин ви впізнали? Назвіть їх.
— До яких груп належать ці тварини?
— Поміркуйте: хто з цих тварин — звір?
— Послухайте розповідь їжачка Хитрячка.
— Ми — звірі — найрозумніші серед усіх тварин. Ми живемо скрізь: на землі і під землею, біля води й у воді. Світ звірів різноманітний і багатий. Хоча ми по-різному виглядаємо, але маємо спільні ознаки.
— Чим укрите тіло у звірів?
— Чим вони вигодовують своїх малят?
— Розгляньте фото на с. 82 внизу.
— Яких звірів ви знаєте? Що ви про них знаєте? Розкажіть.
— Запам’ятайте! Своїх дітей звірі вигодовують молоком.
Робота в групах
— Яких тварин ви бачите на фото (с. 83 вгорі)? Доведіть, що це звірі.
— Яких наземних, підземних, водяних та літаючих звірів ви побачити ? Назвіть їх.
— Чим кажан схожий на інших звірів, чим відрізняється? Доведіть, що кажан — звір.
— Літнього вечора можна побачити літаючих звірів — кажанів. Їхні передні лапи перетворилися на крила. Кажани — корисні тварини. Вони поїдають шкідливих комах.
Робота в парах
— Яких звірів ви бачите на фото (с. 83 внизу)?
— Знайдіть і покажіть у різних звірів такі частини тіла: голову, шию, тулуб, хвіст і чотири кінцівки.
Завдання для друга природи
— Пригадайте казки та мультфільми, де головні герої — звірі. Які в них звички та повадки?
3. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Робота в парах
— Опишіть сусідові по парті будь-якого звіра рідного краю так, щоб він здогадався, про кого йдеться.
2. Гра «Який звір?»
— Про яких звірів йдеться?
Клишоногий. ..(ведмідь); косий... (заєць);
сірий... (вовк); сохатий... (олень).
V. Підсумок уроку
— Назвіть ознаки звірів.
— Назвіть свійських звірів нашого краю.
— Назвіть диких звірів нашого краю.
Додаток до уроку 36
Кросворд «Звірі»
1) Любить солодощі примат —
Це людини молодший брат.
Від бананів до безе Обожнює... (шимпанзе),
2) По полю гасає, овечок хапає. (Вовк)
3) Ласую малиною
І медком бджолиним. (Ведмідь)
4) У кішки китиці на вухах,
Щоб звуки всі уважно слухать.
Ти не скажеш кішці: «Брись!»
Обережно, бо це — ... (рись).
5) Червонясту шубку має.
По гілках вона стрибає.
Хоч мала сама на зріст,
Та великий має хвіст.
Як намисто, оченята...
Хто це? Спробуй відгадати! (Білка)