Мій конспект
ПРИРОДОЗНАВСТВО 1 КЛАС
СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ
УРОК 37 Які в тебе домашні улюбленці?
Тема. Які в тебе домашні улюбленці?
Мета: розповісти учням про правила догляду за котом і собакою; розвивати вміння спостерігати за тваринами, доглядати за ними; виховувати любов до тварин, відповідальність за них і дбайливе ставлення до них.
ХІД УРОКУ Організаційний момент
Повідомлення теми і мети уроку
— Чи є у ваших сім’ях домашні тварини? Які саме?
— Як ви вважаєте, що означає вислів «Я люблю свою тваринку»?
— Чи є у вас живий куточок у класі? Які тварини там живуть?
— Сьогодні на уроці ми продовжимо розмову про тварин і ви дізнаєтеся, яким має бути живий куточок.
11. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
Робота за підручником (с. 84)
— Розгляньте фото на с. 84 вгорі.
— Пригадайте: з яких частин складається тіло собак і котів? Як вони = головують маленьких цуценят і кошенят?
— Роздивіться фото на с. 84 внизу.
— Які породи котів і собак ви знаєте? Які вам подобаються найбільше? Чим вони відрізняються?
— Якщо у вас є кіт чи собака, розкажіть про зовнішній вигляд тварини. Які в неї звички, поведінка?
— Який кіт (собака) мешкає у вас удома?
— Чим ви частуєте свого котика (собаку)?
— Де спить кошеня (собака)?
— Як у сім’ї ставляться до кошеняти (собаки)?
— Відгадайте загадки.
✵ Гавкає, кусає,
В дім не пускає. (Собака)
✵ Язиком вмивається,
Лапкою втирається. (Кіт)
— Як ви гадаєте, звідки беруться бездомні собаки та коти?
— Чи зустрічали ви котиків і собачок, в яких немає господарів? Де?
— Де вони сплять? Що їдять?
— Чому вони не мають ані житла, ані їжі?
— Як можна назвати людей, які викинули їх на вулицю? (Жорстокі, бездушні)
— Як ми зазвичай ставимося до таких тварин? (Жаліємо, боїмося, сердимося, інколи проганяємо.)
— Чому вони біжать за нами?
— Чим ми можемо їм допомогти?
— Собаку справедливо вважають другом людини. Віддані людині не лише породисті, але й звичайні дворові собаки.
Доглядати за породистим собакою непросто. Його треба добре годувати, розчісувати, чистити, виводити на прогулянку. Якщо ви хочете завести собаку, поміркуйте, чи зможете з усім упоратися. Якщо ні, краще собаку не заводьте. Людина відповідає за здоров’я і життя чотирилапого друга.
— Чи хотіли б ви, щоб ваша улюблена тваринка коли-небудь стала бездомною? Що треба робити для того, щоб цього не сталося? (Перш ніж завести тваринку, необхідно твердо вирішити піклуватися про неї).
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Продовження роботи за підручником (с. 85)
— Розгляньте фото на с. 85 угорі.
— Чи знаєте ви цих тварин?
— Які із цих тварин мешкають у живому куточку школи? Які — у вас удома?
— Розкажіть, як ви їх доглядаєте.
— Яких ще тварин можна утримувати вдома?
Робота в групах
— Розкажіть, які у вас є домашні улюбленці? Як їх звати? Які в них характери? Про яку домашню тварину ви мрієте?
— Мати домашню тварину дуже відповідально. Про неї потрібно постійно дбати: доглядати, годувати, виховувати!
2. Завдання для друга природи
— Від імені свого домашнього улюбленця розкажіть про те, що йому подобається у житті, а що б він хотів змінити.
V. Підсумок уроку
— Яких тварин можна тримати вдома?
— Як звати ваших домашніх улюбленців?
— Як їх доглядати?
— Як ви гадаєте, де краще жити тварині — у квартирі чи на волі?
Додаток до уроку 50
Работа за малюнком
— Чим славиться Україна?