Мій конспект
ПРИРОДОЗНАВСТВО 1 КЛАС
СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ
УРОК 39 Як треба поводитися серед природи? Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про рослини і тварин?
Тема. Як треба поводитися серед природи? Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про рослини і тварин?
Мета: розповісти учням про необхідність бережливого ставлення до природи; підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати, примножувати природні багатства; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення; закріпити правила поведінки в природному середовищі.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
— «Ми — хазяї нашої природи, і вона для нас — комора сонця з великими скарбами життя. Рибі — вода, птахові — повітря, звірові — ліс, гори. А людині потрібна Батьківщина. І охороняти природу — означає охороняти Батьківщину», — писав Михайло Пришвін.
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як життя рослин і тварин залетять від поведінки людини.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
Робота за підручником (с. 88-89)
— Пригадайте: хто належить до живої природи?
— Розгляньте фото на с. 88.
— Що на них зображено?
— Від чого забруднюється природа?
— Розкажіть, як впливають на живу природу забруднення повітря,, води та ґрунтів.
— Розкажіть, як впливають на живу природу пожежі в степах, лісах ті на інших ділянках.
— Розкажіть, як впливають на живу природу вирубування дерев у лісах та парках.
Робота в групах
— Поміркуйте: де будуть жити тварини, якщо люди вирубають усі ліси? Що станеться із тваринами під час пожежі?
— Ведучи своє господарство, людина іноді не замислюється, якої шкоди вона може завдати природі. Вона ставить себе вище, ніж усе інше, створене Природою. Людина рве, вбиває, збирає, ламає.
— Чи можуть тварини і рослини обійтися без людини?
— Чи може людина обійтися без рослин і тварин?
— Розгляньте фотографії на с. 89.
— Що на них зображено?
— Як ви розумієте слова?
Багато лісу — не губи!
Мало лісу — бережи!
Нема лісу — посади!
— Розгляньте малюнки на с. 89.
— Що роблять діти? Складіть речення.
— Поміркуйте: чи подобається Сонечкові Семикрапочці, як дівчинка поводиться серед природи?
Завдання для друга природи
— Розкажіть, як можуть товаришувати рослини, тварини і люди.
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про рослини і тварин? Робота за підручником (с. 90-91)
— Пригадайте і розкажіть: як життя рослин і тварин залежить від людини?
— Роздивіться «диво-дерево» і розкажіть: звідки беруться ці «плоди» насправді? Складіть речення.
Тестування
1) 3 чого виготовляють папір?
а) Пісок;
б) глина;
в) деревина.
2) 3 чого виготовляють олію?
а) Яблуко;
б) дерево;
в) соняшники.
— Поміркуйте: що трапиться з рослинами, якщо стане менше птахів?
2. Гра «Вчимося любити природу»
Учитель промовляє фразу, а учні повинні сказати, любить або не любить природу людина, про яку йдеться, і пояснити чому.
✵ Людина вийшла з лісу з букетом конвалій.
✵ Людина садить біля будинку дерева.
✵ Водій миє машину на березі ріки.
✵ Дівчинка кинула обгортку від морозива у сміттєвий кошик.
✵ Діти вішають на дерева шпаківні.
✵ Після відпочинку в лісі люди зібрали і закопали сміття. .
✵ Хлопчик б’є пляшки.
V. Підсумок уроку
— Що вам запам’яталося, сподобалося?
— Що вас вразило, здивувало?
— Які знання будуть вам потрібні у житті?