Мій конспект
ПРИРОДОЗНАВСТВО 1 КЛАС
СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ
УРОК 4 Що належить до неживої природи?
Тема. Що належить до неживої природи?
Мета: розповісти учням, що належить до неживої природи; вчити називати об’єкти неживої природи; розвивати пізнавальну активність учнів; виховувати інтерес до пізнання природи.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Які загадки про неживу природу ви знаєте?
— Сьогодні на уроді ви більше дізнаєтесь про об’єкти неживої природи.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с, 12-13)
— Запам’ятайте нові слова! Усі предмети можна називати науковими термінами — об’єктами, або тілами.
— Роздивіться фотографії на с. 12 і розкажіть, що на них зображено.
— Що належить до природи? А що — ні?
— Хмари, повітря, вода, земля, каміння, пісок є об’єктами неживої природи.
— Наведіть свої приклади об’єктів неживої природи.
— Роздивіться фотографії на с. 13 угорі і розкажіть, що на них зображено.
— Що можна побачити на небі вдень? А вночі?
— Ми живемо на планеті Земля. Навколо Землі обертається її супутник — Місяць. А наша планета рухається навколо Сонця.
Небесні тіла — де Сонце, Місяць, зорі, планети.
Вони також належать до неживої природи.
— На якій планеті ми живемо?
— Який супутник у Землі?
— Як обертається Земля?
— Як обертається Місяць?
— Які ви знаєте небесні тіла?
— До якої природи вони належать?
— Відгадайте загадку.
Темно-синє полотно,
Золоте на нім зерно.
Сплять у ліжечках малята,
Їм підморгують зернята.(Небо, зорі)
— До якої природи належать відгадки?
Завдання для друга природи
— Пригадайте казки про Сонце, Місяць і зорі або інші об’єкти неживої природи.
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Розв’язування логічних завдань «Що зайве? Чому?»
✵ Небо, Місяць, вода, зорі, пісок, качка.
✵ Дуб, камінь, Сонце, повітря.
✵ Вітер, річка, білка, веселка, дощ.
— Яка буває природа? (Жива і нежива)
2. Гра «Я знаю три об’єкти неживої природи»
— Наведіть три приклади тіл неживої природи.
V. Підсумок уроку
— Що нового ви дізналися на уроці?
— Як науковці називають усі предмети?
— Наведіть приклади тіл неживої природи.
Додаток до уроку 4
Гра «Що "зайве»?»
— Розгляньте малюнки. Який малюнок «зайвий»? Чому? (Лопата «зайва», оскільки це — виріб людини, а решта — об’єкти природи.)
Розв’язування логічних завдань «Що «зайве»? Чому?»
✵ Небо, Місяць, вода, зорі, пісок, карта.
✵ Дуб, камінь, Сонце, повітря.
✵ Вітер, річка, білка, веселка, дощ.
✵ Вовк, лисиця, лікар, чашка, комар.
— Якою буває природа? (Живою і неживою)
— Назвіть ознаки живої та неживої природи.
— Як взаємопов’язані жива і нежива природа?