Мій конспект
ПРИРОДОЗНАВСТВО 1 КЛАС

СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ

 

УРОК 5 Що належить до живої природи?

 

Тома. Що належить до живої природи?

Мета: розповісти учням, що належить до живої природи; вчити називати об’єкти живої природи; розвивати пізнавальну активність учнів; виховувати інтерес до пізнання природи.

ХІД УРОКУ

І.       Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

—      Які загадки про живу природу ви знаєте?

—       Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, що належить до живої природи.

III.    Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 14-15)

—      Роздивіться фотографії на с. 14 угорі.

—      Як назвати зображене на них одним словом?

—      Назвіть рослини, зображені на фотографіях.

—      Де ви їх бачили?

 Робота в парах

—      Розкажіть про свої улюблені рослини.

—      Як вони називаються?

—      Який мають вигляд?

—      Де зростають?

—      Де ви їх бачили?

—      Роздивіться фотографії на с. 14 унизу.

—      Як назвати зображене на них одним словом?

—      Назвіть тварин, зображених на фотографіях.

 Робота в групах

—      Розкажіть про своїх улюблених тварин.

—      Як вони називаються?

—      Який мають вигляд?

—      Де живуть?

—      Поміркуйте, чим схожі рослини і тварини?

—      Рослини і тварини належать до живої природи.

—      До якої природи належать люди? '

—      Люди є частиною живої природи.

 Гра-змагання між хлопчиками і дівчатками

—      Хто назве більше об’єктів, що належать до живої природи?

Робота над загадками

• У теплий дощик народився,

Парасолькою накрився. (Гриб)

• Стоїть хлопчик під пеньком Накрив голову брильком. (Гриб)

—      До якої природи належить відгадка?

Завдання для друга природи

—      Роздивіться фотографію на с. 15 унизу і складіть за нею розповідь.

—      Кого ви бачите на фотографії?

—  Що робить дитина?

—  Що робить собака?

—  Які почуття викликає це фото?

2.   Фізкультхвилинка

IV.     Узагальнення й систематизація отриманих знань

1.   Гра «Будь уважний!»

Учитель демонструє предметні малюнки із зображенням соняшника , сонця, берези, хмар, гриба, місяця, річки, дівчинки, білки, півня, дощу, моря, буряка, ведмедя, квітки, неба. Якщо це об’єкти живої природи, учні плескають у долоні.

2.   Гра «Об’єкти живої природи»

Діти підводяться. Учитель у вільному порядку називає об’єкти живої природи і вироби: м’яч, собака, телевізор, трактор, хмара, сумка, сніжинка, річка, ложка, бурулька, ранець, піщинка, гойдалки тощо. Діти присідають, коли чують назву виробу, і піднімають руки вгору, коли чують термін, що характеризує об’єкт природи (не зроблений руками людини).

3.   Тестування

— Людина виростила багатий урожай пшениці. Пшениця — це об’єкт природи чи виріб людини? (Пшениця — частина живої природи.)

—  Який виріб колись був частиною живої природи?

а)          Цегляний будинок;

б)          лляний рушник;

в)          глиняний кухоль;

г)           сталевий ніж.

(Лляний рушник спочатку був рослиною.)

V.      Підсумок уроку

—  Що нового ви дізналися на уроці?

—  З чого складається жива природа?

—  Наведіть приклади тіл живої природи,

—  Чим схожі рослини і тварини?

—  До якої природи належить людина?






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.