Мій конспект
ПРИРОДОЗНАВСТВО 1 КЛАС
МОЯ КРАЇНА — УКРАЇНА
УРОК 50 Що таке Батьківщина?
Тема. Що таке Батьківщина?
Мета: поглибити знання учнів про Україну, її міста, столицю України; розвивати мислення, мовлення; виховувати любов до рідного краю, дбайливе ставлення до скарбів Батьківщини.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
— Відгадайте загадку.
✵ Красивий, щедрий, рідний край І мова наша солов’їна.
Люби, шануй, оберігай Усе, що зветься... (Україна).
— Сьогодні наш урок буде присвячений дорогій Батьківщині, милій Україні. На уроці ви більше дізнаєтеся про свою країну.
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 114-115)
— Розгляньте малюнки і фото на с. 114.
— Пригадайте: які значення має слово земля? (Планета, ґрунт, Україна)
— Прочитайте вірш про землю.
— Складіть речення про нашу землю.
— Як називається столиця нашої держави?
— Розкажіть, що ви знаєте про Київ.
— Київ — чудове місто! Обов’язково відвідайте його разом із дорослими!
— Поясніть і запам’ятайте прислів’я.
Людина без рідної землі — як соловейко без гнізда.
— Прочитайте пам’ятку українця.
— Чого нас учить лелека?
— Що є символом життя?
— Які улюблені обереги нашого народу?
— Роздивіться фото на с. 115 і розкажіть: що ви знаєте про народні символи України?
Завдання для друга природи України.
— Поміркуйте, як утворилося слово батьківщина.
— Які вірші та пісні про Україну ви знаєте? Розкажіть або заспівайте.
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Робота в групах
Учитель пропонує учням об’єднатися у групи по 5-6 осіб за принципом «Квіти» (дзвіночки, конвалії, барвінки,ромашки, айстри).
Кожна група отримує набір карток зі словами: країнастбоук, мтеквітчизна, убатьківщина, оземлякронті.
Завдання: знайти слова, близькі за значенням до слова Україна.
2. Робота над прислів’ями
✵ Людина без Батьківщини, що пташка без домівки.
✵ Нема без кореня рослини, а нас, людей, без Батьківщини.
✵ Та земля мила, де мати народила.
— Батьківщина багато означає для кожного з нас. Це, передусім, місто або село, де ви народилися. Рідним краєм ми називаємо місце, де пройшло наше дитинство. Батьківщиною українці називають Україну — країну, в якій ми всі разом живемо.
Усі жителі Землі складають світову спільноту землян. Отже, кожен з нас є одночасно членом суспільства свого міста або села, громадянином України і землянином.
3. Читання вірша Н. Забіли «Що робити?»
В країні нашій стільки справ
І все таке цікаве,
Я ще й досі не дібрав,
Яка ж найкраща справа.
Літак під хмарами водить,
У шахті працювати,
Хліба ростить, сади садить,
Будинки будувати...
Просторі стеляться Путі,
Навкруг широкий обрій.
Нам все відкрито у житті,
Аби учились добре.
І я учитимусь, як слід.
Я буду вірним сином
Найкращої на цілий світ
Моєї Батьківщини.
— Щоб Україна стала прекрасною державою, ви маєте дбати про її зміцнення й процвітання. Нехай ваша любов до України виявляється у старанному навчанні, повазі до людей праці, до українських традицій, любові до природи.
V. Підсумок уроку
— Як називається наша Батьківщина?
— Чим вона багата і славна?
— Назвіть назви рідних вам місць.
Моє рідне місто (село)______ .
Моя Батьківщина_______ .
Моя планета