Природознавство для 1 класу - Розробки конспектів уроків з навчального предмета 2013 рік

4. Конспекти уроків

«СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ»

Урок 15. Значення природи для людини

Т. Г. Гільберт, Т. В. Сак

Мета: формувати уявлення про те, чому людина не зможе жити без природи; вчити берегти природу, бачити в природі прекрасне.

Обладнання: малюнки, слайди із зображенням тварин і рослин, про які йтиме мова на уроці; природні тіла, з яких людина виготовляє предмети вжитку.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація знань, умінь і навичок

- З чого людина виготовляє різні предмети. (З матеріалів неживої і живої природи.) З яких природних матеріалів люди виготовляють предмети вжитку? (Глини, шерсті, металу, дерева.)

- Які предмети люди виготовляють з деревини? З глини? З металу? З шерсті?

III. Формування нових знань, умінь і навичок

1. Бесіда з демонстрацією малюнків

- Що потрібно людині для життя? (Світло, тепло, повітря, вода, продукти харчування.) Звідки людина бере все необхідне для життя? (З природи.) Що дають людині рослини?

Учитель демонструє малюнки, на яких зображені рослини і продукти, які з них отримують (пшениця - хлібні вироби; соняшник - олія; полуниці, малина, яблука - джем, повидло, соки тощо).

- Що люди отримують від тварин?

Учитель демонструє малюнки, на яких зображені свійські тварини і продукти, які з них отримують (корова, коза - молочні вироби; кури, качки - яйця; вівці - шерстяні вироби).

2. Робота за малюнком (с. 26)

- Давайте поміркуємо, як природа вчить людей бути добрими.

3. Розгляньте малюнок (с. 27)

Фізкультхвилинка

IV. Закріплення вивченого

1. Бесіда про значення природи для людини

- Чому природа робить людей добрішими? Що в природі викликає у вас радість?

2. Відгадування загадок

- Як людина використовує рослини, про які йдеться у загадках?

Без рук, без ніг, а по тичині в’ється.

(Горох)

Золотисте ситечко

Покотилось в літечко.

Заглядає в віконечко,

Наче справжнє сонечко.

(Соняшник)

В чистім полі він росте:

На високих ніжках,

В зелених панчішках.

Квіточки блакитні,

Оченьки привітні.

(Льон)

- Що дають людині тварини, про яких ідеться у загадках?

Голодна - мукає, сита - жує,

Усім дітям молоко дає.

(Корова)

Сірий - та не вовк,

Довговухий - та не заєць,

З копитами - та не кінь.

(Осел)

Хвіст крючком, ніс п’ятачком.

(Свиня)

3. Виконання завдання 1 у зошиті (с. 12)

V. Підсумок уроку

- Що ми вивчили на уроці?

Учитель оцінює роботу учнів на уроці.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити